28. un 29. novembrī visu klašu audzēkņiem, kā arī vecākiem un skolotājiem pa grupām tika rīkots interaktīvo nodarbību kurss par visdažādākajiem veselīga uztura jautājumiem. Tas notika Gulbenes novada domes īstenotā ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā”. Nodarbības vadīja kompetentas uztura speciālistes Laila Siliņa un Lāsma Brenča. Šī projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Gulbenes novada iedzīvotājiem.

Aptaujāti par būtiskajiem ieguvumiem un atzinumiem šajās nodarbībās, skolēni atzina, ka bija vērtīgi saprast kļūdas savos uztura paradumos, ka veselīgs dzīvesveids var garantēt ne tikai labu figūru, bet arī labu pašsajūtu, ka viens no veselīga dzīvesveida pamatprincipiem ir pietiekošs miegs. Tāpat pārsteidzoša bijusi informācija, ka dienas ieteicamā cukura norma ir sešas tējkarotītes, bet puslitra kolas pudele viena pati satur vienpadsmit karotītes cukura, ka nutellas sastāvā ir veselībai kaitīgā palmu eļļa. Uzzinājuši arī par ko, ko vislabāk ēst vai neēst pirms un pēc treniņiem, ka ne mazsvarīgas šai ziņā ir arī cilvēku savstarpējās attiecības, jo pat vismazākais pret cilvēku vērstais apvainojums varot radīt kroplīgu uztveri par sevi, kā rezultātā iespējama saslimšana ar anoreksiju. Liela daļa skolēnu atzina, ka par daudziem jautājumiem ar viņiem jau iepriekš runāts mācību stundās un  pat nācies atrādīt savas zināšanas ieskaitēs, tā ka jaunas šoreiz bijušas tikai atsevišķas detaļas. Pats grūtākais esot savu ēšanas paradumu mainīšana.

Lekcijā vecākiem tika aplūkoti jautājumi par to, kā gudri gatavot mājās, kā ieviest vai izmainīt ēšanas paradumus bērniem, kā kopīgās ģimenes maltītes var veicināt labākas savstarpējās attiecības un daudzi citi jautājumi. Tādēļ paldies zinošajām lektorēm un lai pietiek spēka un gudrības mums visiem ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu!