Starptautisks projekts „Euroweek”, kā jau katru gadu, norisinās cituviet. Šogad septembrī astoņiem ģimnāzijas skolēniem (Agnetai Švarcei-Švampānei, Gundai Dukurei, Ancei Zurkovai, Alvim Amantovam, Ingum Līdumam, Edžum Kārlim Kadilim, Reinim Teicim, Ervīnam Stradiņam), skolotājai Aleksandrai Birkovai, novada domes pārstāvei Gunai Švikai  bija iespēja apskatīt krāšņo Luksemburgu.

Šīs 7 dienas mums bija kārtējā darba nedēļa, šoreiz - ne GNVĢ, bet gan Luksemburgā,  pārstāvot Latviju, piedaloties dažādās aktivitātēs un komunicējot ar citiem projekta dalībniekiem. Pieredze, protams, iespaidīga. Iepazīti jauni cilvēki un pat iegūti daži draugi.
Šīs nedēļas laikā mums bija iespēja ielūkoties Luksemburgas skolēnu dzīvē, baudīt krāšņo ainavu un nedēļu pavadīt lieliskā atmosfērā. Karogu nešana, priekšnesumi, sporta aktivitātes, pastaigas pa pilsētu, ekskursija un citas tradicionālās „Euroweek” aktivitātes sagādāja patīkamus iespaidus un jaunu pieredzi.
Lielākā daļa skolēnu paspēja apmainīties ar e-pasta adresēm, lai sazinātos arī pēc projekta. Visiem vēl joprojām ir pacilāts garastāvoklis, skatoties kādu bildi no Luksemburgas un atceroties notikumus, kas saistīja nesen iepazītus cilvēkus.
Jāatzīst, ka tik tiešām bija gods pārstāvēt mūsu valsti, jo lielākā daļa Eiropas skolēnu jau tagad deg nepacietībā, lai atbrauktu uz Latviju.
Šķiet, būsim Latviju pierādījuši labi, taču, ņemot vērā pieredzi Luksemburgā, kā arī citos gados iegūtos iespaidus, mums nākošā gada septembrī būs jāstrādā tā, lai projekta dalībnieki neviļas uzskatos par Latviju. Visi bijām sajūsmināti par nedēļu Luksemburgā, tāpēc tagad mums visiem kopā  ir uzdevums noorganizēt šiem Eiropas skolu skolēniem un skolotājiem atmiņām bagātu un neaizmirstamu nedēļu Latvijā! (Agneta)
Skolēnu atziņas par EUROWEEK:
Agneta: „1.  Ne velti saka, ka Euroweek ir starptautisks projekts – tik daudz cittautiešu, citas valodas un citas pieredzes…
2. Draugi atradīsies vienmēr, ja vien pats būsi atvērts un draudzīgs.
3. Arī ar nedēļu pietiek, lai sajustu nelielu visas Eiropas garšu.
4. Tik neticami, ka nedēļas laikā Tu vari iejusties pilnīgi svešā vidē un nedēļu saukt šo vietu par mājām.
5. Neticami, ka tik daudz dažādus jauniešus var vienot kas kopīgs…”
Ingus: „Šis projekts man deva ļoti lielu un patīkamu pieredzi, kas noderēs nākotnē. Es vairāk izkopu angļu valodu, jo mēs iepazināmies ar citu valstu delegācijām un diskutējām. Sastapu daudz jauku un patīkamu cilvēku, ar kuriem nodibināju kontaktus. Tāpēc es novēlu katram kaut kur doties, jo tas būs neaizmirstams piedzīvojums, kurš paliks atmiņā uz mūžu.”
Ance: „Euroweek 2014 bija ļoti laba iespēja satikties ar citu Eiropas valstu cilvēkiem. Iegūt jaunus draugus un lielu pieredzi, kas noderēs turpmākajā dzīvē. Bija iespēja dzīvot Luksemburgā, kas ir ļoti skaista valsts. Esmu ļoti priecīga, par šo projektu, jo ieguvu jaunas un neatkārtojamas emocijas, kā arī jaunus draugus. Ar nepacietību gaidu nākošo gadu, kad Euroweek dalībnieki viesosies Latvijā.”
Alvis: „1. Man ļoti patika dzīvot jaunā ģimenē, tā bija lieliska pieredze iejusties viņu dzīvē, kā arī tā bija iespēja atsvaidzināt angļu valodas zināšanas.
2. Man ļoti patika atmosfēra projekta laikā starp skolēniem. Visi bija draudzīgi.
3. Šī bija lieliska iespēja apskatīt citas valsts kultūru - sākot no parastiem dzīvojamajiem rajoniem nomalēs un beidzot ar biznesa rajonu valsts centrā. Sākot ar ļoti senatnīgām un autentiskām mājām un beidzot ar mūsdienu arhitektūras šedevriem. Bija iespēja redzēt citu valstu priekšnesumus, kas raksturo valsts kultūru un nacionālo folkloru.
4. Bija iespēja sadraudzēties ar vairāku valstu pārstāvjiem, iegūt jaunus draugus un iegūt kontaktus ar gandrīz katras delegācijas pārstāvi.
5.  Šī bija lieliska iespēja pirms laika iejusties pilngadīga cilvēka lomā, jo Luksemburgā cilvēks ir pilngadīgs no 16 gadu vecuma.”
Reinis: „Dzīvojot viesģimenē, varēja attīstīt komunikācijas un saskarsmes prasmes, iepazīt ģimenes tradīcijas. Piedāvātajās ekskursijās varēja iepazīt Luksemburgu un tās ievērojamākos apskates objektus.”
Gunda: „Aizbraucot uz Luksemburgu, mani bija pārņēmis neliels uztraukums, jo, atrodoties tur, visi spriedīs par manu zemi un tautu no tā, kā es to pasniegšu. Taču man šķiet, ka savu uzdevumu veicu labi, jo iepazinu daudz jaunu cilvēku no Luksemburgas un citām valstīm, ar kuriem nodibināju kontaktus.  Tikai atgriežoties es sapratu, ka vairs nešķiet, ka tie cilvēki otrā Eiropas galā ir kas tāls un nesasniedzams. Mēs visi patiesībā esam līdzīgi. Līdzīgi domājam, līdzīgi dzīvojam un līdzīgi jūtam. Liels paldies skolotājai par šo iespēju!”
Ervīns: „Šīs dienas, iespējams, mainīja mani pašu. Lieliska iespēja, kuru izmantoju. Ir iegūta pieredze gan valodas zināšanās, gan sadarbībā ar citiem cilvēkiem. Valsts, kurā dzīvojām, bija fantastiska, cilvēki, daba, senlaicīgās celtnes radīja neticamu atmosfēru man apkārt. Darbs grupās bija ļoti interesants.”

  • foto01
  • foto02
  • foto03
  • foto04
  • foto05
  • foto06
  • foto07

Edžus: “Brauciens uz Luksemburgu bija lieliska pieredze. Es redzēju brīnišķīgu valsti un pilsētas. Iepazinu jaunus cilvēkus no 22 Eiropas valstīm. Vienaudži bija ļoti pieklājīgi un draudzīgi. Manuprāt, atstājām labu priekšstatu par Latviju, jo nākamgad šāds pasākums būs Gulbenē.”

Iespaidus apkopoja Agneta Švarce- Švampāne