2014./2015. mācību gadā Gulbenes novada valsts ģimnāzijā ir uzsākts jauns Erasmus+ projekts “Young Europeans on the edge of Europe” (“Eiropas jaunieši ES robežvalstīs”).

Projekta darbības laiks – 2 mācību gadi. Kopā projektā ir iesaistītas skolas no 5 valstīm – Norvēģija (Hammerfest videregaende skole), Lielbritānija, Skotija, Šetlandu salas (Brae High School), Itālija, Sardīnijas sala (Istituto Magistrale Statatle “Baudi di Vesme”), Turcija, Adana (Ozel Cukurova Bilfen Ortaokulu) un Latvija (Gulbenes novada valsts ģimnāzija).

Projekta mērķis ir sekmēt jauniešu sadarbību Eiropas Savienības robežvalstīs, salīdzināt karjeras iespējas, iepazīties ar galvenajām rūpniecības nozarēm katrā reģionā, izpētīt Eiropas Savienības atbalsta programmu ietekmi uz reģionu attīstību un uzņēmējdarbību. Projekta aktivitātes palīdzēs skolēniem izvēlēties turpmāko profesiju, kā arī izvērtēt ES dotās iespējas. Ļoti nozīmīga ir skolēnu individuālā komunikācija ar projekta partneriem, kā arī savstarpējās apmaiņas vizītes projekta dalībvalstīs.