Drukāt
Skatīts: 1980

Turcija 

No šā gada 10. janvāra līdz 17. janvārim 7 skolēnu komandā (Hārdijs Nogobods, Zanda Maltauniece, Sandis Ilva, Elza Pilsneniece, Ilva Spiridonova, Krista Arta Gargurne, Viktorija Kuļikova) un divu skolotāju (Inguna Ludborža, Aleksandra Birkova) vadībā devāmies uz  Adanu, Turciju, lai piedalītos Erasmus + projekta pirmajā posmā, kur satikās 5 dažādu valstu jaunieši.

Projekta laikā iepazinām citu valstu kultūru un tradīcijas, nogaršojām projekta dalībvalstu tradicionālos ēdienus, ieguvām jaunus draugus, no kuriem lielākā daļa tika iepazīta neformālā vidē pēc oficiālās ikdienas programmas beigām, kad devāmies atpūsties uz pilsētas atpūtas vietām. Visu šo nedēļu dzīvojām viesģimenēs, kuras ļoti laipni un atsaucīgi mūs uzņēma, dodot iespēju doties ekskursijās, nogaršot tradicionālos turku ēdienus un baudīt Turciju vakara noskaņās. Tomēr šī mums bija skolas nedēļa, tikai citādākā un neierastā vidē. Skolā mēs prezentējām pašu veidotu filmu par GNVĢ, piedalījāmies angļu valodas stundās, kā arī veidojām dažādas grupu prezentācijas. Devāmies arī ekskursijās, kur uzzinājām, kā top saules bateriju kolektori, kā arī mums tika prezentēta ēdiena pagatavošanas ierīce, kura darbojas ar saules enerģiju.

No projekta atgriezāmies ar pozitīvām un jaukām emocijām, vēl joprojām turpinām smaidīt, atceroties kādu notikumu no šīs nedēļas. Arī sazināšanās ar nesen iegūtajiem draugiem nav beigusies. Tā kā visi bijām sajūsmināti par nedēļu Adanā, nākamgad mums visiem kopā ir jānoorganizē tikpat neaizmirstama nedēļa Latvijā!

Zanda Maltauniece (10.kl.)