Šajā mācību gadā mūsu skolā ir uzsākts jauns  projekts «Young Europeans on the Edge of Europe» («Eiropas jaunieši ES robežvalstīs»). Projekta darbības laiks – 2 mācību gadi.

Projekta partneri ir Norvēģija (Hammerfest videregående skole), Lielbritānija (Brae High School Skotijā), Itālija (Istituto Magistrale Statale "Baudi di Vesme"), Turcija (Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu) un Latvija (Gulbenes novada valsts ģimnāzija). Projekta saturā galvenās tēmas ir  Eiropas Savienības institūcijas, to ietekme uz reģiona attīstību, migrācija, karjeras izglītība. Projekta gaitā paredzēts izveidot filmu, stendu, kā arī projekta logo un mājas lapu. Šajā projektā skolēni diskutēs arī par ekonomiku un uzņēmējdarbību, kā arī paredzēta iepazīšanās ar katra reģiona vadošo rūpniecības nozari. Ļoti nozīmīga ir ir iespēja skolēniem individuāli komunicēt ar projekta partneriem, kā arī savstarpējas apamiņas vizītes projekta dalībvalstīs. Pirmā skolotāju vizīte notika no 24. – 30. oktobrim Norvēģiijā, uz kuru devās mūsu skolas skolotājas Aleksandra Birkova un Maija Skopāne. Skolotāju tikšanās laikā notika projekta aktivitāšu saskaņošana un plānošana.

Decembrī 10. klases skolēni ir paveikuši vienu no projekta uzdevumiem – izveidojuši filmu par skolu. Filmas scenārija izveidē iesaistījās visa klase kopā ar audzinātāju Ingunu. 7 skolēni no klases (Zanda Maltauniece, Krista Arta Gargurne, Elza Pilsneniece, Ilva Spiridonova, Viktorija Kuļikova, Hārdijs Nogobods, Sandis Ilva) gatavojas interesantam gada sākumam, jo no 2015. gada 10. janvāra līdz 17. janvārim dosies uz Turciju, lai tiktos ar projekta dalībskolu skolēniem, demonstrētu filmu par skolu, gūtu informāciju par citām skolām un pieredzi citā vidē un kultūrā. Kopā ar skolēniem uz Turciju dosies skolotāja Aleksandra un audzinātāja Inguna.

Skolotāja Aleksandra