Skolas datoros ir uzstādīta Windows 10 operētājsistēma, kas palīdz uzturēt un saglabāt drošu un ērtu lietošanu katram skolas datoru un datortīkla lietotājam, kā arī izmantot un apgūt jaunās iespējas, ko sniedz jaunā operētājsistēma.

Līdz ar Windows operētājsistēmu datoros ir uzstādīta Microsoft Office 2016 ofisa programmatūra. Varētu iztikt arī ar vecāku programmatūru, kurai tiek nodrošināti sistēmas un drošības atjauninājumi, taču skolniekiem un arī skolotājiem skolas vidē ir svarīgi apgūt prasmes ar jaunāko programmatūru. No lietotāja skatpunkta Windows 10 lietošana, salīdzinot ar vecākām Windows versijām, ir vienkāršāka, ērtāka un drošāka. Sistēmu var uzstādīt uz esošajiem datoriem, jo tā neprasa vairāk resursus par Windows 8 un darbojas ātri.

Pamatā skolā tiek lietota Windows OS, taču vienā no divām datorklasēm uzstādīta Linux operētājsistēma. Izmantota tiek Debian 9 distribūcija ar MATE.

w10

mint2017