project

Vai jūs zināt, ka veselīgs mežs no tālienes ir zilā krāsā?

19. janvārī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas Dabaszinātņu skoliņas dalībnieki devās uz Žīguriem, lai piedalītos nodarbībās “Meža” muzejā. Tā kā brauciens notika projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" (8.3.2.2/16/I/001) ietvaros, tad viņiem pievienojās arī ķīmijas pulciņa dalībnieki. Mūs sagaidīja muzeja dibinātāja Anna Āze, kurai piemīt aizrautība, spēja ieinteresēt un stāstītājas talants. Šis Meža muzejs — ekspozīcija, piedāvā apmeklētājiem mazu gabaliņu no pārsteigumiem bagātās Latvijas meža pasaules.

Skolēni uzzināja, kā pareizi apliet un lietot zāļu tējas, kādus darbarīkus mežā izmantoja dažādos laikos. Ar aizrautību izmēģināja zāģēt ar rokas zāģi, pūst ragā (izrādās, ka tas nemaz nav tik viegli un skaņu izvilināt izdevās tikai dažiem), piemērīja kažokādas un klausījās interesantos Annas stāstus gan par meža dzīvniekiem, gan par darbu mežā, gan par medniecību. Pēc ekspozīciju apskates noritēja darbs grupās. Vienai grupai bija jāatpazīst koki pēc mizas, pumpuriem, attēliem, ziediem. Otrai - jāatpazīst ekspozīcijā esošie dzīvnieki, skeleti, ēdienu atliekas. Trešie strādāja pie purva augiem, ceturtie pēc apraksta mēģināja noteikt kokus un krūmus, piektie mēģināja noteikt dzīvnieku pēdas. Laiks aizritēja ļoti ātri un, kā izteicās skolēni, - “Bija interesanti, galvenais, te viss bija aptaustāms, nevis stikla vitrīnās.”

Uz galeriju

Skolotāja Līga Silauniece