21Dzērves uz saviem spārniem aiznesušas jau trīsreiz septiņus ģimnāzijas rudeņus. Tādēļ mirkli pirms došanās katram uz savu silto zemi, kāda neatlaidīga balss čukstēja – laiks salidot, laiks sanākt atkal visiem kopā zem zaļā jumta. Pusi vasaras astoņdesmit gadus vecā ēka posās, lai skaista sagaidītu savus gājputnus atgriežamies, un 27. augusta pēcpusdienā tas notika: divdesmit viens izlaidums satecēja vienkopus.

Laiks bija kaut kur nemanāmi pazudis. Un visiem nācās sēsties skolas solā un mācīties no zvana līdz zvanam. Stundu sarakstā  matemātika, ķīmija, svešvaloda, mūzika un visas pārējās stundas, kas beigu beigās pārvērtās par dzīves un atkalredzēšanās prieka stundām. Sanāca tieši tā, kā viena no 2002.gada cielavu klasēm bija vēlējusies: atnāksim, sēdīsimies skolas solā un kaut uz mirkli sajutīsimies atkal kā skolēni, ļaujoties skolotāja vadītās stundas rāmajam plūdumam. Pēc četrām mācību stundām visi sanācām pie lielajām skolas eglēm, lai iemūžinātu šo mirkli kopīgajā foto.
Piektās stundas laikā lielā skolas sanāksme Sporta centrā. Kāpēc tieši te? Tādēļ, ka šī vieta ģimnāzistiem asociējas ne tikai ar sporta stundām un sportošanu, bet arī ar skolas sanāksmēm un, protams, katra gada lielākajiem notikumiem – Ziemassvētkiem un Gada balli. Lielo sanāksmi nevadīja vis skolotāji, bet vecākie no šī gada ģimnāzistiem Nadīna un Hārdijs. Pēc direktores svinīgās uzrunas atmiņā tika atsaukti visi pagājušie gadi un ģimnāzijas mūža svarīgākie notikumi, absolventu klases un audzinātāji cits pēc cita cēlās, lai atrādītu sevi, un saņēma aplausus par to, ko savā laikā ierakstījuši skolas vēsturē.
Pirmo septiņu gadu absolventiem tas bija pirmais skolas avīzes numurs, ko 1995.gadā izveidoja redaktore Aiga Andrupe ar savu komandu, skolas prezidenta vēlēšanas, ģimnāzijas karoga darināšana un Karoga svētku tradīcijas ieviešana 1996. gadā, Ziemassvētku jampadracis skolas pagalmā un skolotājas Irīnas Zeibārtes organizētie Pagalma svētki, 2000. gada Preses balle, kuru organizēja absolvente Madara Lapsa, “Rūsiņa” Lielā balva un starptautisko projektu aizsākšana.
Nākamie septiņi gadi (2003-2009) saistās ar mantijām skolas izlaidumos no 2004.gada, Gata Mezīša piemiņas balvas tradīcijas iedibināšanu 2005. gadā, starptautiskā vācu valodas eksāmena aizsākumiem (Vents Voits un skolotāja Īrisa Vējiņa) un iesaistīšanos vairākos starptautiskajos projektos (Comenius un Euroweek). Šai laika posmā pie sava nosaukuma “Silver” tika arī skolas koris, bet Indra Apsīte un Kristaps Kovaļevskis ieguva pirmās pakāpes diplomu Zinātniski pētniecisko darbu konferencē Rīgā. 2009.gadā toreizējā 10.c klase, kuras audzinātāja bija Ingrīda Jasinska, uzvarēja Eiropas skolu izglītības rīkotajā konkursā un apmeklēja Eiropas Parlamentu Briselē. Un visbeidzot 2009. gadā skolā tika ieviesta Skudriņas balva par aktīvu līdzdarbošanos skolas un klases sabiedriskajā dzīvē. Nevaram aizmirst, ka 2009.gadā mūsu skola ieguva valsts ģimnāzijas statusu, jo tas bija viens no svarīgākajiem šī laika posma notikumiem.
Pēdējo septiņu gadu (2010-2016) spilgtākie notikumi bija skolas starpbūves pabeigšana un apbalvojumu sistēmas ieviešana, skolēnu mācību uzņēmumu dibināšana un skolas formu ieviešana. 2010. un 2011.gadā skolotājas Ilzes Kalves audzināmā klase kļuva par divkārtējiem otrās vietas ieguvējiem ZZ čempionātā, balvās iegūstot divriteņus un klases ceļojumu uz Palangu Lietuvā. 2012.gadā Gulbenes novada valsts ģimnāzijas kolektīvs izgāja Gulbenes ielās un organizēja pasākumu „Ģimnāzijas diena”, bet māsas Lauma un Lelde Ozolas organizēja pirmo konkursu „Mis un Misters ģimnāzija”, kurā galvenos titulus ieguva Elīna Vaska un Ritvars Ginevičs. Saistībā ar mācību darbu gribas atzīmēt absolventes Vandas Kanaviņas sasniegumu Zinātniski pētniecisko darbu lasījumos – viņa ne tikai ieguva I pakāpes diplomu valstī, bet arī tika uzaicināta savu darbu prezentēt noslēguma konferencē Rīgā. 2013.gadā absolvents Rinalds Bērziņš, piedaloties konkursā “Mums pieder debesis”, guva iespēju piedalīties starptautiskā kosmosa nometnē jauniešiem International SPACE CAMP Kosmosa un raķešu centrā Alabamā ASV, bet 2015.gadā absolvents Alvis Amantovs ceļoja uz ASV, lai piedalīties projektā par līderības akadēmiju un globālo uzņēmējdarbību. Protams, ka nevar aizmirst arī pagājušajā rudenī noorganizēto Eiropas jauniešu forumu Euroweek skolotājas Aleksandras Birkovas  vadībā.
    Atmiņas mijās ar dziesmām un “Rūsiņa” dejām, aplausiem, pateicības vārdiem un mīlestības ziediem. Un kas gan būtu pasākums bez lielās salidojuma tortes.

torte21
Lielajai skolas sanāksmei sekoja klases stundas: runātāju vairāk kā klausītāju, un atmiņas, atmiņas, atmiņas… Protams, arī sarunas par dzīvi, bērnu audzināšanu un nākotnes iecerēm pie pašu klātiem galdiem. Izrunāties, izsmieties, kopā nofotografēties, pavadīt vakaru tā, lai būtu ko pieminēt līdz nākošajam salidojumam – tāds bija šī vakara galvenais mērķis un saturs.
Pusnakts stundā visi atkal pulcējāmies pie Skudriņas un lielajām skolas eglēm, lai ieklausītos gaismās starojošās skolas ēkas sacītajā – tā bija patiesa atzīšanās mīlestībā saviem audzēkņiem.

“Es tevi pazīšu vienalga kur un kā,
Caur tumsu, gaismu, plūdiem, sauli, sniegu…
Tu mani pazīsi vienalga kur un kā –
Tu man – es tev – mēs nepaiesim garām.”
    Paldies, ka atnācāt! Līdz nākamajam salidojumam, draugi!

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://gulbgymn.edu.lv/images/galleries/salidojums2016