“Es nekad neesmu bijis teātrī… Cik tālu ir Valmiera?” Tādi jautājumi atskanēja no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 1.klases skolēniem, kas 25.februārī devās uz Valmieras Drāmas teātri skatīties izrādi “Smieklu sasaukšanās”.

Un ne tikai izrāde izbrīnīja mazos prātus. Pirmklasnieki vēroja Gaujas vareno plūdumu, Valmieras seno apbūvi. Daudziem atmiņā paliks Sīmaņa baznīcas varenums.

Un, protams, vienaldzīgus neatstāja arī izrāde, kas veidota pēc Ineses Zanderes dzejas rindām. Vēl jo vairāk tāpēc, ka ar dzejnieci pirmās klases skolēni jau bija iepazinušies klātienē bērnu bibliotēkas organizētajā tikšanās reizē.

Piedzīvojumi spoguļu pasaulē un sapnī, sarunas daudzstāvu mājas kāpnēs – tik daudz prātojumu redzējām uz skatuves dažādās gaismu spēlēs. Aktieri darbojās tik aktīvi, priecīgi, pat neprātīgi – tieši tā, kā mūsu pirmīši starpbrīžos. Cik spēcīgi atskanēja aplausi, kad mūziķis Goran Gora izdziedāja Renāra Kaupera dziesmas! Arī dekorāciju maiņa – lielas skapja durvis, konfekšu tūtas, kas nolaižas no  nez kurienes, batuts, atvilktnes – lika izbrīnā ieplesties acīm. Daudzi novērtēja krāšņos aktieru tērpus, un paši jau sevi iztēlojās uz skatuves.

Neiztika arī bez smeldzīgas nots. Dzejā izskanēja sāpe, cik daudzi bērni ilgojas, lai vecāki būtu biežāk kopā ar saviem bērniem.

 Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas atbalstam, šī  diena bija saturīgi un interesanti pavadīta.

20200225_160204

soma

1.a klases audzinātāja Aija Miķelsone