Drukāt
Skatīts: 637

Šī gada 10. februārī 5 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jaunieši, Jānis Vējiņš, Artis Liepiņš, Uvis Ronis, Līva Graņica, Anna Johansone un 2 skolotājas, Aleksandra Birkova un Aiga Vagule, devās uz Itāliju, Cittanovu, kur norisinājās Erasmus+ projekta TEAM 5. posms.

Pirms došanās ceļā bijām veikuši mājas darbu - apkopojuši informāciju par dažādām jauniešu ekonomiskās līdzdalības iespējām mūsu skolā, novadā un Latvijā.

Ceļš bija garš, bet aizraujošs. Mēs lidojām ar trijām pārsēšanās reizēm no mūsu galvaspilsētas Rīgas līdz Amsterdamai, Nīderlandē, no Amsterdamas līdz Romai, Itālijā, no Romas līdz Lamezia Terme, Itālijā un no Lamezia Terme, apmēram 1 stundu kopā ar citu valstu projekta pārstāvjiem, devāmies ar autobusu uz Itālijas dienvidu pilsētu Cittanovu. Ierodoties gala mērķī visus laipni sagaidīja sirsnīgās viesģimenes.

Nedēļas laikā mēs ieguvām informāciju par jauniešu ekonomisko līdzdalību, kas bija šīs tikšanās pamattēma, kā arī iepazinām Itāliju, itāļu dzīvesveidu un kultūru no jauna skatu punkta. Aizkustinošs mirklis bija atklāšanas ceremonijā – ienesot Latvijas karogu zālē, Cittanovas liceja jauniešu koris dziedāja Latvijas himnu. Iepazinām skolu, tā ir viena no nedaudzajām Itālijas skolām, kurai ir sava observatorija. Iesaistījāmies aizraujošās lekcijās par ekonomisko stāvokli, ko mums sniedza pieredzējuši ekonomisti un sociologi. Interesanta bija nodarbība par cīņu pret nelegālo uzņēmējdarbību un kriminālo situāciju Kalabria reģionā. Piedalījāmies aktivitātēs, kas norisinājās itāļu skolā - Liceo Scientifico Statale “Michele Guerris”, iedvesmojāmies un uzklausījām pārējo projekta partneru idejas un dalījāmies savā pieredzē. Redzējām uzņēmumus un to darbību reālajā dzīvē. Iepazīstot Cittanovu un tās apkārtni, pavadījām laiku vietējā keramikas uzņēmumā un izglītojošā apmeklējumā iepazinām zvejnieku ciemu, kurā mums bija iespēja gan pagaršot dažādas jūras veltes, gan pavadīt laiku pie jūras. Iepazinām lielāko un svarīgāko ostu Itālijā (devīto lielāko ostu Eiropā), kas atrodas Gioia Tauro. Ekskursijā Kalabrijas reģiona lielākajā pilsētā Redžo di Kalabrija gida pavadībā iepazinām iespaidīgo muzeju “Magna Graecia National Museum” ar tā plašo ekspozīciju klāstu.

Skolotāja Aleksandra Birkova bija izplānojusi skaistu noslēgumu projekta nedēļai - iespēju iepazīt Romu. Nedēļas nogalē apskatījām Romas ievērojamākās vietas: Vatikānu, Kolizeju un tā apkārtni, Spāņu kāpnes un Trevi strūklaku. Nedēļa bija neaizmirstama, jaunu notikumu un iespaidu bagāta.

Uz galeriju

Anna, 12.klases skolniece