14.februārī tirdzniecības centra “Beta” telpās Gulbenē norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (turpmāk: SMU) reģionālais pasākums “Cits bazārs”. Šoreiz savu produkciju un pakalpojumus piedāvāja 84 SMU ne tikai no Gulbenes un Lizuma, bet arī no Madonas un citu Latvijas novadu un pilsētu skolām. No mūsu skolas pasākumā piedalījās SMU “_HAMAleoni_” (Kristiāna Ance Šolina, Annija Iļjenko, Gerda Gmireka)  “Cat's Style” ( Lote Sniķe, Annija Cīrule), “Heat the Nozzle”( Endijs Vanags, Ričards Kudrjavcevs), “Cre☆te”( Keita Keisija Gāršniece, Aleksa Iļjenko), “Aurora” (Alise Altberga, Marta Birzniece), “Clean Clever” ( Elizabete Brūniņa, Klinta Sniedze Markova), ‘’Eveknit” ( Megija Škapare, Kristiāna Belova), “SeatCleaner” ( Linards Reinis Rozītis, Andris Gargurnis).

Šajā pasākumā nomināciju „Inovatīva biznesa ideja” ieguva SMU „SeatCleaner” un nomināciju „Uz zināšanām balstīts SMU produkts”- SMU „Clean Clever”

Nākošajā dienā- sestdien, 15.februārī, Valmierā, T/C “Valleta” norisinājās SMU reģionālais pasākums “CITS BAZĀRS”, kas pulcēja 86 jauniešu veidotus skolēnu mācību uzņēmumus (61 vidusskolas un 25 pamatskolas) no Valmieras, Rīgas, Madonas, Gulbenes, Naukšēniem un citām Vidzemes reģiona skolām. Jaunieši bija sarūpējuši pašu radītās preces astoņās kategorijās: “Pakalpojumi, izklaide”, “Apģērbi, aksesuāri”, “Skaistumkopšana, bižutērija”, “Pārtika, preces virtuvei”, “Elektropreces, gaismas objekti”, “Suvenīri, dāvanas, sezonas preces”, “Spēles, preces bērniem” un “Interjera preces”. No Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas piedalījās 6 mācību uzņēmumi.  Mācību uzņēmums “SeatCleaner” ieguva nomināciju - “Inovatīva biznesa ideja” vidusskolas grupā, mācību uzņēmums “Cre☆te” ieguva divas žūrijas simpātiju balvas un balvu nominācijā: “Inovatīva biznesa ideja” pamatskolu grupā, uzņēmums “Cat's Style” ieguva nomināciju “Labākā pārdošanas komanda” pamatskolu grupā.

Linarda secinājumi pēc abiem pasākumiem: „Abos pasākumos kopā kā svarīgāko varam minēt žūrijas un veikalu apmeklētāju sniegtās idejas un ieteikumus, kas varētu novest pie labāka prototipa izstrādes, kas būtu stabilāka un izturīgāka produkta integrētās pašattīrīšanas sistēmas versija!”

Nesen notikušie tirdziņi neļauj SMU uzņēmumiem “snaust uz lauriem”, jo priekšā Latvijas SMU pasākums CITS BAZĀRS pavasarī 7. martā tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, kurā piedalīsies 270 SMU no visas Latvijas.

Uz galeriju

SMU konsultantes skolotājas Santa Kreišmane un Dina Tiltiņa