Mēs, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, veselības mācības grupas skolēni, 12.02.2020., devāmies iepazīties ar LU Rīgas Medicīnas koledžas mācību programmu virzieniem un pasniedzējiem. Bijām sadalījušies nelielās grupās, katra grupa ēnoja savu izvēlēto profesijas pārstāvi. Mums bija iespēja būt ārstniecības( ārsta palīga), māszinību, masāžas vai hidroterapijas, optometrista asistenta programmu pasniedzēju ēnām.

Mūs veda ekskursijā pa koledžas telpām, pārādot ne tikai auditorijas un telpas, kurās būtu jāstrādā un jāpraktizējas katru dienu, sākot studēt LU Rīgas Medicīnas koledžā, bet parādīja arī dienesta viesnīcu. Mūs pārsteidza tas, ka tā atrodas dažus stāvus augstāk, virs studiju telpām un auditorijām. Visas dienesta viesnīcas telpas bija ļoti vilinošas, ar jaunu iekārtojumu, mēbelēm un tehniku, kas, manuprāt, ir viena no svarīgajām lietām studentam, jo katram patiktu studēt un dzīvot labi izremontētās un gaumīgās telpās, īpaši, ja tās ir tieši tajā pašā ēkā, kur studiju telpas un pamostoties nav pārlieku jāsteidzas uz sabiedrisko transportu.

Pēc programmu pārstāvju ēnošanas, apjautājot citus, veselības mācības grupas biedrus, dzirdēju labas atsauksmes gan par to, ko izstāstīja un parādīja viņu pasniedzēji, gan par praktiskajām nodarbībām, kurās varējām piedalīties ēnojot. Protams, tikt pie iespējas darboties ar, apmēram, 30 000€ vērtiem manekeniem un visu pārējo aprīkojumu, piemēram, apģērbu, sistēmām, kušetēm u.c., kurš tiek izmantots studējot LU Rīgas Medicīnas koledžā, nevar neradīt patīkamas emocijas un prieku.

Ēnu dienas noslēgumā, dzirdēju sarunas un arī pati runāju ar veselības mācības grupas biedriem par iespējamu vēlmi, pēc vidusskolas doties uz LU Rīgas Medicīnas koledžu, jo tur tiešām iespējas priecē un vilina apgūt kādu no piedāvāto programmu profesijām. Prieks, ka katru gadu ir iespēja apmeklēt šīs ēnu dienas un iepazīties ar dažādām profesijām, lai jau tagad sāktu domāt par sev tīkamāko profesiju nākotnei.

Patrīcija Švarce-Švampāne 10a.