Šogad ģimnāzijā turpinās dabaszinātņu skolas nodarbības projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" (8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

Janvārī nodarbībās noskaidrots, kas ir ciets ūdens un kā tas ietekmē mazgāšanas līdzekļu daudzumu. Izpētīts, kas notiek ar augu šūnām, ja augus laista ar dažādas koncentrācijas sāļu šķīdumiem. 7a. klases skolniece Bernadeta nodarbības raksturo kā izzinošas: “Dabaszinību pulciņā uzzinājām, kas notiek ar sīpola epidermas šūnām, ja pieliek dažādas koncentrācijas sāls šķīduma (to sauc par plazmolīzi). Tas bija ļoti aizraujoši, jo izskatījās, ka šūnas saraujas, bet ar deplazmolīzi šūnas izpletās sākotnējā izmērā. Šīs nodarbības ir ļoti aizraujošas, jo uzzinājām gan daudz ko jaunu, gan atkārtojām nesen mācītas lietas. Vēl aizraujošāku procesu rada skolotājas Līga un Dzidra, kuras mums ļoti daudz palīdz.”

Uz galeriju

Skolotāja Līga un 7. kl. skolniece Bernadeta