logo1

2019. gadā no 14. līdz 19. oktobrim 5 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēni – Krists Cirpons, Kristīne Berķe, Dārta Cigle, Megija Škapare, Evita Gusāre- devās uz Sloveniju, Vipavu Erasmus + projekta TEAM ietvaros. Kopā ar mums bija skolotājas Aleksandra Birkova un Ritai Revenko, kuras mūs atbalstīja visā projekta laikā.

Ceļš bija garš un nogurdinošs, bet tas jauniešus neapturēja no zinātkāres ne mirkli. Ierodoties Slovēnijā jauniešus sagaidīja viņu viesģimeņu bērni, kuri jau pirmajā projekta dienā mūs iepazīstināja ar Vipavu.

Jutām, cik ļoti nopietni slovēņu draugi bija izplānojuši Erasmus+ nedēļu savā skolā un valstī. Šoreiz projekta pamattēma bija jauniešu līdzdalība kultūras procesos un kultūrmantojuma saglabāšana. Projektā bija iesaistīti jaunieši no Spānijas, Čehijas, Itālijas, Portugāles, Latvijas un Slovēnijas. Visu valstu jaunieši bija sagatavojuši prezentācijas par savas valsts kultūru, tas deva mums iespēju iepazīties ar projekta partneru kultūrmantojumu un jauniešu līdzdalību kultūras aktivitātēs. Visas nedēļas laikā turpinājās radošas un atjautīgas nodarbības. Jaunieši no Slovēnijas bija izveidojuši 2 nodarbības - daļai jauniešu bija iespēja iepazīt Slovēnijas dabu un tās augu valsti, bet otrai daļai bija iespēja meklēt kopīgo un atšķirīgo projekta partnervalstu pasakās. Arī mēs bijām sagatavojuši 2 latviešu tautas pasakas angļu valodā. Turpinot iepazīt citu valstu kultūras bija nodarbības, kuras organizējām mēs un Čehijas jaunieši. Mēs bijām sagatavojuši nodarbību par mūsu novadnieku mākslinieku Jūliju Straumi, izmantojot sagatavoto materiālu jauniešiem vajadzēja izgatavot raksturīgos Jūlija Straumes ornamentu elementus – putniņus. Tas izraisīja gan jautrību, gan nopietnu darbu. Likās, ka daži zēni nekad nebija turējuši rokās adatu, jo pat diega ievēršana sagādāja grūtības. Bet beigās visi bija priecīgi par darba rezultātu. Čehijas jaunieši toties iemācīja tradicionālo našķu pagatavošanu, kas beidzās ar kopīgiem to baudīšanas priekiem. Vēl vien a aktivitāte, ko bija sagatavojuši jaunieši bija tradicionālo deju mācīšanās. Visas dalībvalstis rādija savas tradicionālās dejas un tajā pašā laikā jauniešiem bija iespēja tās iemācīties.

Pēc visām aktivitātēm jauniešiem tika dota iespēja iepazīties ar Slovēniju. Mēs devāmies uz divām populārām pilsētām Slovenijā - Ļubļanu un Piran. Ļubļanā jaunieši apmeklēja etnogrāfisko muzeju un iepazina slovēņu kultūru, tad tika dots brīvais laiks, lai apskatītu šo skaisto pilsētu. Piran ir piejūras pilsēta ar bagātu vēsturisko mantojumu. Gida stāstījums un ekskursija pa pilsētu deva iespēju novērtēt šis pilsētas skaistumu, brīvajā laika jauniešiem tika dots uzdevums nofotografēties pie kultūrvēsturiska objekta šajā pilsētā. Neaizmirstams bija saulriets jūras krastā.

Pēdējā diena pienāca ļoti ātri, jaunieši pat nepamanīja cik ātri laiks ir pagājis. Tā bija emocionāla visiem, jo visi projekta laikā bija satuvinājušies un kļuvuši par draugiem. Jaunieši devās mājupceļā ar labu garastāvokli, labām atmiņām un jauniem draugiem.

Skolotāja Aleksandra Birkova bija izplānojusi skaistu projekta nedēļas noslēgumu. Mums arī bija iespēja iepazīt Venēciju, pilsētu uz ūdens. Pārvietošanās pa ūdens ceļiem, seno ēku apskate un šauro ieliņu burvība padara šos iespaidus neaizmirstamus. Paldies, skolotājai par šo iespēju!

Uz galeriju

Evita, 11.a klases skolniece