No 28. līdz 30. oktobrim mūsu skolā septītajām un desmitajām klasēm notika iesvētības. Skolēnus sagaidīja visādi pārbaudījumi, kurus bija sagatavojusi skolas skolēnu pašpārvalde un kuri palīdzēja klasēm saliedēties un jautri pavadīt laiku. Jāteic, ka klases godam izturēja visus uzdevumus. Jāpiemin, ka iesvētības tika veltītas latviešu gadskārtu svētkiem: Meteņiem, Lieldienām un Jāņiem.

Pirmā iesvētību diena – Meteņi. Iesākumā skolēnu uzdevums – savdabīgā veidā nonākt līdz nākamajai pārbaudījuma vietai. Tur klasēm bija jāveic viena no tradicionālām šo svētku izdarībām – bija jāšļūc no Meteņu kalna. Citiem nācās pielikt spēkus, taču dažiem tas likās gaužām vienkārši.

Otro dienu skolēni pavadīja Lieldienu noskaņās. Kā jau pavasara svētkiem pienākas, tos mēs pavadījām svaigā gaisā – ārā. Tur skolēnus sagaidīja veiklības, reakcijas, spēka un ātruma pārbaudījumi (piemēram, olu mētāšana, ripošana no kalna kā oliņām u.c.).

Iesvētību pēdējā diena bija veltīta Jāņiem. Septītās klases skolas zālē dejoja latvju dančus, tikmēr desmitās klases gatavojās doties uz pirtiņu (tā izvērtās par dalībnieku, kuri ietinušies dvielīšos, skrējienu ap skolu; pie tam skrējiena laikā bija jādzied pašpārvaldes izdomātā Jāņu dziesma). Pēc aktivitātēm klases mielojās ar Jāņu pīrāgiem un kvasu.

Iesvētību kulminācija bija iesvētību nakts, kurā skolēniem nācās izturēt smaržas testu( ja tas neizdevās, tad produkts ar neatminēto smaržu nonāca skolēnu vēderos), 2 meklēšanas testus, kā arī grimēšanas testu. Vakara turpinājumā mēs spēlējām jautras spēles un jauki pavadījām laiku.

Kopumā mums, skolēnu pašpārvaldei, šķiet, ka iesvētības bija izdevušās! Mēs centāmies no visas sirds, vēloties to padarīt par neaizmirstamu un jautru notikumu skolas dzīvē. Ceram, ka arī skolēniem iesvētības šķita interesantas!

Uz galeriju

Estere Krieva,
GNVĢ skolēnu pašpārvaldes dalībniece