Ilgi gaidītais starptautiskais Eiropas Savienības valstu skolu projekts Euroweek 2019 šogad norisinājās no 26. septembra līdz 2. oktobrim Austrijā pilsētā Rankweil. Tajā piedalījās skolēni no 22 Eiropas Savienības valstīm. Latviju pārstāvēja astoņi Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni- Kārlis Bošs, Artis Liepiņš, Artūrs Gibala, Uvis Ronis, Karīna Bogdāne, Kristīne Berķe, Līva Lilija Graņica, Laura Beāte Buliņa un skolotāji - Aleksandra Birkova un Dzintars Ziediņš.

Turpceļš sākās ar patīkamu pārsteigumu – mēs lidojām ar lidmašīnu, kas nesa Gulbenes vārdu. Tiklīdz sasniedzām projekta norises skolu (HTL- Rankweil) mēs satikām mūsu viesmīlīgās, jaunās viesģimenes, kuras mūs turpmākās nedēļas laikā izmitināja savās mājās un iepazīstināja ar patieso austriešu sadzīvi un kultūru.

Turpmākajās dienās mēs prezentējām Latviju - sniedzot jautru tautisko deju priekšnesumu, piedaloties karogu parādē un nacionālo ēdienu vakarā. Tāpat arī jauniegūtajiem draugiem no citām Eiropas valstīm pastāstījām par savas valsts nacionālajām vērtībām. Euroweek 2019 atklāšanas pasākumu vadīja bijušais HTL skolēns, kas bija piedalījies Euroweek 2015 Gulbenē. Bija patīkami dzirdēt viņa pozitīvās atmiņas par Euroweek 2015 un, ka Latvija ir kļuvusi par viņa otrajām mājām. Radoši strādājām un diskutējām par klimata pārmaiņām Eiropā, kā piemēru varu minēt dažu domnīcu tēmas - “ Kokmateriālu un mežsaimniecības loma klimata izmaiņās” un ”Kā mēs katrs varam saudzēt dabu un samazināt klimata pārmaiņas ikdienas dzīvē ”, “Enerģijas resursu dažādība” un citām tēmām. Mēs pieredzējām Austrijas neatkārtojamību tās kalnu varenībā un kaimiņvalstu - Lihtenšteinas, Šveices un Vācijas sakārtotībā.

Mēs visi guvām vienreizēju pieredzi, neatņemamas zināšanas, praktiskas iemaņas un bagātīgus iespaidus visas šis nedēļas laikā.

Uz galeriju

Laura Beāte 12.klase