Šā gada 17.oktobrī mūsu skolas 6. a un 6. b klase iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Gulbenes Vēstures un novadpētniecības muzeja pedagoģisko nodarbību "Tautas dziesma". Nodarbību vadīja Iveta Petrovska.

soma

Skolēniem bija jāveic 4 uzdevumi: jāzīmē izlozētais priekšmets, piemēram, grieznes, pakaramais u. c., jāskaidro dažādi apvidvārdi, kas apraksta konkrētu lietu vai  darbību, jāpasvītro neskaidrie vārdi tautas dziesmās. To nozīmi kopā noskaidroja, tad bija vieglāk atrast tautasdziesmas 2. daļu.

Skolēni iepazinās arī ar senajiem personvārdiem, kas nosauc priekšmetus. Daļu no tiem varēja apskatīt muzeja eksponātos – tas bija ļoti interesanti un izzinoši. Noskatījāmies filmu par to, kā senāk veica dažādus darbus.

Pēc nodarbības varēja apskatīt klētī savāktās lietas, pabijām pat augšstāvā. Interesentiem Iveta pastāstīja par daudzu lietu pielietojumu.

Uz galeriju

Zigrīda Širaka,