Pirmdien, 7.oktobrī, mums – vidusskolas klašu skolēniem (10.-12. klase) – bija iespēja apgūt un uzlabot savas prasmes runāšanai publikas priekšā. Tajā mums palīdzēja nodarbības vadītājs Krišjānis Berķis. Nodarbības (katrai klašu grupai atsevišķi) ilga 2 mācību stundas (80 minūtes).

soma

Nodarbības sākumā iepazinām viens otru ar jautrām un atraktīvām spēlēm, trenējot acu kontaktu, atmiņu. Mēģinājām neapjukt situācijās, kad nepieciešama ļoti ātra reakcija, trenējām izrunu ar dažādiem vingrinājumiem, par kuriem paši smējāmies. Mēģinājām atklāt citu melus un centāmies apmānīt viens otru. Sapratām, cik grūti ir darīt 2 darbības vienlaicīgi un turpināt koncentrēties uz tām abām. Pāris jauniešiem bija iespēja pastāstīt par sev interesentām tēmām, tikmēr citi novērsa viņu uzmanību. Dažiem nācās runāt un uzturēt acu kontaktu ar visiem klātesošajiem, kas arī bija grūts uzdevums  – , ja viņi neskatījās, pārējiem vajadzēja pacelt roku, lai runātājs savu uzmanību varētu pievērst klausītājam.

Beigu beigās bijām ļoti pateicīgi Krišjānim, kas parūpējās, lai šīs 2 mācību stundas nebūtu garlaicīgas. Bija ļoti jautri un noderīgi. Nākotnē noteikti izmantosim iegūtās prasmes un īpašības. Paldies!

Uz galeriju

Diāna Krasiļņikova, 10. a klases skolniece, skolēnu pašpārvaldes aktīviste