Zinību diena – diena, kad skolēni ar rudenīgajām asterēm un mārtiņrozēm rokās atgriežas skolā, lai sāktu mācības jaunā klasē, satiktu klasesbiedrus un skolotājus.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā Zinību dienas rīts iesākas jau agri! Jaunākos ģimnāzistus pie skolas sagaida noslēpumains multfilmu personāžs un mazliet vēlāk, kad pievienojas arī vecāki skolasbiedri, ar interesantiem un neredzētiem priekšnesumiem norisinās kriošovs (zinātniskie eksperimenti ar slāpekli).
Kad lielā ģimnāzijas saime, 509 skolēni, ir sapulcējušies, svinīgi sagaidām pašus jaunākos skolasbiedrus. Dažs drosmīgs, dažs pavisam satraucies, taču vecāki, viņu lielākais atbalsts, ir blakus un ievada pirmklasniekus skolas gaitās.

Ar svinīgām uzrunām sveic GNVĢ direktore Lidija Ķeķere un Gulbenes novada domes deputāts Gunārs Ciglis. Direktore katrai klasei dāvina puķu podu, kurā iestādīt ziedus, kas vislabāk reprezentē klasi, un izsaka cerību, ka mūsu skola plauks un zaļos.

Atceroties Baltijas ceļu, kas šogad svinēja 30 gadus kopš lielā notikuma dienas, arī ģimnāzisti sadevās roku rokā – klasesbiedrs pie klasesbiedra, skolotājs pie skolēna, draugs pie drauga, mamma un tētis pie bērna, ģimnāzists pie ģimnāzista – un ieskāva skolas lielo kompleksu varenā ķēdē. Skolas apskāviens…, un gaisā novirmoja varens “KOPĀ!”.
Lai arī nākamais, 2019./2020.mācību gads, ir aizrautīgs, motivācijas piepildīts un veiksmīgs! Ar aizrautību sasniegsim jaunas virsotnes KOPĀ!

Uz galeriju

Līva Lilija Graņica,