13.augustā GNVĢ pašpārvaldes aktīvistiem bija jauks notikums – iepazīšanās ar jauniešiem, kuri atbraukuši apciemot savu tēvzemi, jo viņu dzīve jau kopš dzimšanas rit ASV. Kopīgi pavadītais laiks bija gan pārdomu vērts, gan rezultējās ar to, ka saņēmām ielūgumu pavadīt kopā vēl vienu dienu Rīgā. Tā bija tik tiešām jauka, notikumiem bagāta un saules apdvesta.
Lai gan 22.augusta rīts sākās agri, jo jau 6:00 bijām ceļā pie mūsu jaunajiem draugiem (ak, taču traucēts vasaras celšanās režīms!), šī diena tika iezīmēta mūsu atmiņu kladē gan ar saņemtajām emocijām, gan – nosauksim to tā – ar vairākām pieturvietām.

Pirmā pietura bija Ministru kabinets, kur tikāmies ar Kariņa kungu. Dzirdējām iedvesmojošus vārdus un uzzinājām vairāk par to, kā un kāpēc Kariņa kungs vēlējās atgriezties un atgriezās Latvijā (viņš ir dzimis un audzis ASV).
Otrā pietura – Brīvības piemineklis. Nolikām līdzi paņemtos ziedus un, protams, kopīgi fotografējāmies. Gribētos, lai arī mēs – Latvijā dzīvojošie – spētu būt tikpat saviļņoti par šo mirkli kā Amerikas latviešu jauniešu skolotāji….
Trešā pietura – Latvijas Nacionālā bibliotēka (Latvijas lepnums un gods), kur gidu pavadībā uzzinājām būtiskāko par bibliotēkas tapšanu, par grāmatām un citas ļoti interesantas lietas. Iespaidīgi!

Pusdienas! Mūs cienāja ar brīnišķīgu maltīti „Krasta Lido”. Uh!
Pēc pusdienām ceturtais prieciņš – izbrauciens ar kuģīti „Liepāja”. Aizkuģojām līdz televīzijas tornim un atpakaļ. Relaksējāmies, atpūtāmies un baudījām ainavu.
Un….latvju danči! Trīs stundas izklaidējāmies uz deju grīdas, brīnišķīgu vadītāju rosināti. Pēc izlustēšanās atjaunojām spēkus, ēdot gardo picu (sajutāmies ļoti lutināti!)
Uz atvadām kopīgi nodziedājām „Pūt, vējiņi ” (bija, bija…, daudziem asaras acīs) un sirsnīgi atvadījāmies no brīnišķajiem jauniešiem.
Milzīgs paldies, ka JŪS esat, jūsu gribasspēks, apņēmība un pozitīvā atieksme ir apbrīnojama. Lai JUMS visiem viss izdodas! Tā noteikti būs!

Pateicībā Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas skolniece, Agnese Keita Birzniece