ersmus plusPieci Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēni no 10. un 11. klases - Kārlis Bošs, Dita Medne, Renāte Einberga, Anete Liepiņa un Laura Beāte Buliņa - divu skolotāju - Aleksandras Birkovas un Ineses Amantovas - vadībā no 13. līdz 18. maijam, Erasmus+ projekta “TEAM” ietvaros, devās braucienā uz Spānijas pilsētu Leon.

Ceļš bija garš, bet aizraujošs. Mēs lidojām ar divām pārsēšanās reizēm no mūsu galvaspilsētas Rīgas līdz Minhenei, Vācijā, no Minhenes līdz saulainajai Madridei Spānijā un no Madrides, apmēram 4 stundas kopā ar jauniepazīto slovēņu delegāciju, devāmies ar autobusu uz Spānijas ziemeļrietumu pilsētu Leon.

Pilsētā mūs sagaidīja mūsu viesmīlīgās, draudzīgās spāņu ģimenes, kuras mūs  iepazīstināja ar daudzveidīgo spāņu kultūru, dzīvesveidu un paradumiem. Tāpat bija prieks satikt mūsu draugus, kuri bija ciemojušies Latvijā, kad šeit norisinājās pirmā Erasmus+ projekta TEAM tikšanās. Kopīgās atmiņas mūs vēl vairāk satuvināja.

Projekta nedēļas laikā mēs aktīvi piedalījāmies sociālās līdzdalības aktivitātēs, kuras norisinājās spāņu skolā - Colegio La Anunciata. Mēs ieguvām zināšanas par dažādām sociālās līdzdalības formām projekta partnerskolās, savā pieredzē dalījās skolēni no visām projekta dalības valstīm - Spānijas, Portugāles, Itālijas, Slovēnijas un Čehijas. Arī mēs bijām sagatavojuši prezentāciju par savu pieredzi. Uzzinājām par līdz šim nedzirdēto mediācijas programmu Spānijas skolā, kurā skolēni tiek izglītoti, kā risināt savstarpējās konfliktsituācijas. Notika praktiskas nodarbības, kuras vadīja spāņu skolotāji. Apskatījām ievērojamākās pilsētas vietas, devāmies nelielā pārgājienā pa vispasaules slaveno ceļu - Camino De Santiago. Iepazināmies ar citu projekta valstu kultūru, kā arī devām ieskatu par mūsējo: tradicionālajiem ēdieniem, tautasdziesmām, tērpiem un dzīvesveidu.

Šī nedēļa mums bija piedzīvojumu un iespaidu bagāta, ne tikai jaunas zināšanas, bet arī daudz jauku emocionālu pārdzīvojumu!

Uz galeriju

11. klases skolniece Laura