Drukāt
Skatīts: 994

lubanasezers smallPiedaloties projektā ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetnču attīstībai (8.3.2.2/16/l/001), 15. maijā mūsu skolas skolēniem bija iespēja uzzināt daudzus faktus par Latvijas lielāko ezeru (pēc spoguļa platības) – Lubānu, kurš ir 9 km plats un 17 km garš.

Uzzinājām par to kā tapis ezers, ka pirmie latvieši dzīvojuši tieši šajā apkaimē. Pētījām Lubānas mitrājā sastopamās putnu sugas. Neskartās vides dēļ šeit sastopamas ļoti daudzveidīgas un retas putnu sugas (kopā 366). Apbraucām apkārt visam Lubānas ezeram, ceļš bija ~ 65 km garš, to veicām pa dambi, kas izveidots, lai pasargātu apkārt esošās teritorijas no applūšanas, šajā posmā uzkāpām divos skatu torņos un vērojām putnus. Devāmies arī uz Teirumnīku purvu, izstaigājām 1,5 km garu purva taku. Mums bija jāatpazīst sastopamākie purva augi. Mūsu piedzīvojumu vadīja ļoti jauka gide Elīna, kura ļoti interesanti pastāstīja svarīgāko.

16.maijā devāmies uz Ķemeru nacionālo parku. Ceļš bija garš, bet bija tā vērts. Vispirms ‘’Meža mājā’’ nodarbību vadītājas Aijas Balandiņas pavadībā, iepazināmies ar interaktīvajām ekspozīcijām, izstaigājām meža dumbrāju taku. Tālāk devāmies uz Kaņiera ezeru, kur pētījām ūdens iemītniekus (ķērām un ar noteicēju palīdzību noteicām bezmugurkaulnieku sugas), apskatījām Latvijā reti sastopamo bezdelīgactiņu. Aleksis un Krišjānis pārbaudīja, cik droša ir peldošā laipa. Nākamā nodarbība ‘’Ko ikdienā nepamanām jūras piekrastē’’, deva iespēju izbaudīt jūras skaistumu, tuvumā apskatīt kā savus spārnus žāvē jūras kraukļi – kormorāni. Mums patika pastaiga pa Ķemeru tīreļa laipām, izvēlējāmies iet garāko 3,4 km taku, šeit apskatījām augstajā purvā augošo kukaiņēdāju augu – raseni, kura vēl tik tikko sāk augt. Kopumā šīs divas dienas bija interesantas un aizraujošas.

Liels paldies kompānijai par brīnišķīgi pavadīto laiku un skolotājām L. Silauniecei un Dz. Sjomkānei par organizēšanu un pieskatīšanu!
Uz galeriju

Agnese Keita Birzniece, Agrita Grinberga.