juglas vsksmallŠī gada 8. maija saulainajā, taču dzestrajā rītā mēs, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 8. klašu skolēni un skolotājas L. Silauniece, I. Zemniece, Ā. Vīcupe un A. Putna, iekāpām autobusā un devāmies ciemos pie Rīgas Juglas vidusskolas 8. klašu audzēkņiem, lai iepazītos un uzstātos svešvalodās, galvenokārt krievu un vācu valodā.

Pasākuma mērķis bija sapazīstināt abu skolu audzēkņus vienu ar otru caur citām valodām, ne tikai runājot latviski vai angliski, kā arī labi pavadīt laiku kopā ar jaukiem, aktīviem un radošiem cilvēkiem.

Pasākuma ‘’iesildīšanu’’ uzņēmāmies mēs ar sagatavotajiem priekšnesumiem un paldies vārdiem šīs tikšanās rīkotājiem.

Juglas vidusskolas audzēkņi bija ļoti piestrādājuši pie interesantas un mums neierastas orientēšanās, kuras laikā pildījām dažādus uzdevumus, un, protams, sarunājāmies krieviski un vāciski. Iepriecināja jaukais laiks, ko arī izmantojām, lai šo aktivitāti veiktu Rīgas Juglas vidusskolas stadionā.

Pēc interesantās ‘’izskriešanās un iztrakošanās’’ devāmies uz skolas zāli, kur sekoja paldies vārdi mums par ierašanos un priekšnesumiem, un ļoti gardais kliņģeris.

Jau nākamajā mācību gadā mēs uzņemsim rīdziniekus mūsu skolā.

Manuprāt, šādi pasākumi ir tieši tas, kas vajadzīgs jauniešiem, jo īpaši mums latviešiem, jo esam maza tauta un pastāvēt varam tikai tad, ja esam uz viena viļņa, un šādas aktivitātes to tikai veicina. Arī Rīgas Juglas vidusskolas vācu valodas skolotājs Edgars Grunte savā noslēguma runā uzsvēra, ka mēs viens no otra varam daudz ko mācīties. Tas tik tiešām arī šajā sadraudzības pasākumā īstenojās.

• foto001
  • foto002