vestniekuskola smallŠī gada 17. aprīlī notika atklātā stunda par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kuru vadīja 11. klases skolēni Līva Lilija Graņica, Uvis Ronis un Kristīne Berķe.
Stundas laikā skolēni ne tikai pārbaudīja savas zināšanas, bet arī papildināja tās par Eiropas Parlamenta darbību un aktualitātēm Eiropas Savienībā.

Skolēni strādāja grupās un analizēja kandidātu sarakstus un viņu programmas, meklēja, vai kandidātu saraksta programmā ir minēta kāda no vērtībām, kuras skolēniem šķita svarīgākās (veselība, cilvēktiesības, drošība, izaugsmes iespējas). Visi kopīgi apsprieda, kādas vērtības, problēmu risinājumi tika pieminēti visbiežāk kandidātu sarakstu programmās, lai palīdzētu iemācīties veikt informācijas analīzi, lai, dodoties vēlēt, būtu vieglāk veikt savu izvēli.

Mācību stundas vadītāji stāstīja, ka katra balss vēlēšanās ir svarīga nākotnei un ka katram ir jāuzņemas atbildība par nākotni. Skolēnus aicināja būt lietas kursā par galvenajiem notikumiem un aktualitātēm jeb “turēt roku uz pulsa”, regulāri saņemot informāciju, apmeklēt ar vēlēšanām saistītus pasākumus un iesaistīt arī citus. Daudziem jauniešiem, kuri apmeklēja stundu, Eiropas Parlamenta velēšanas šī gada 25. maijā būs pirmā reize, kad varēs doties balsot, tādēļ mācību stundas laikā skolēni guva pirmos iespaidus par informācijas analīzi un izvēles pieņemšanu vēlēšanās.

Atklātā stundā piedalījās Eiropas Parlamenta Latvijas biroja pārstāve Kristīne Sproģe, Gulbenes jauniešu centra Bāze vadītājs Renārs Biezais un organizācijas "Quo Tu domā" pārstāvis Edgars Klētnieks. Renārs Biezais sniedza informāciju par brīvprātīgā darba iespējām Eiropā un atcerējās, ka viņa dalībā starptautiskajās aktivitātēs aizsākās Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, piedaloties starptautiskos projektos. Edgars Klētnieks vadīja diskusiju par nepieciešamību piedalīties vēlēšanās un par katras balss nozīmīgumu. Kristīne Sproģe organizēja vēlēšanu simulāciju, kur katrs balsoja par sev nozīmīgām vērtībām.

• foto001
  • foto002