ersmus plus

Šī gada 11. februārī 12.b klases 5 jaunieši, Kristiāns Dzerkaļs, Dailis Kopāns, Rainers Freivalds, Valts Zaķis, Miks Āre, un 2 skolotājas, Aleksandra Birkova un Marta Balode, devās uz Čehiju, Opavu, kur notika Erasmus+ projekta TEAM 2. posms.

Pirms brauciena bijām veikuši mājas darbu un apkopojuši informāciju par dažādām jauniešu politiskās līdzdalības formām mūsu skolā un novadā.

Ceļš uz Čehiju sākās ar “piedzīvojumiem”, mūsu lidmašīna pēc pacelšanās atgriezās atpakaļ lidostā “Rīga” tehnisku problēmu dēļ, satraukums, bet ar citu lidmašīnu veiksmīgi sasniedzām Prāgu.

Čehija mūs sagaidīja ar pavasarīgi jauku laiku, saulīti un smaidīgiem cilvēkiem. Vēl gandrīz 400 km garš ceļš ar vilcienu līdz Opavai. Jau stacijā bija patīkami satikt jauniešus, kuri bija ciemojušies Latvijā un mūsu skolā, daudzus no viņiem mēs bijām uzņēmuši savās ģimenēs.

Visa nedēļa bija saplānota, bet pamattēma bija jauniešu politiskā līdzdalība. Katra skola dalījās savā pieredzē, diskutējām kādas darba formas varētu pārņemt. Čehu draugi mūs iepazīstināja ar debašu formātu – apgalvojumu izteikšanu, argumentu formulēšanu. Tika veidotas politiskās partijas, notika debates. Strādājām jauktās grupās – katrā grupā dažādu valstu dalībnieki. Prezentējām partiju programmas, izstrādātos logo. Notika vēlēšanu simulācija. Tā bija jauna un interesanta pieredze. Piedalījāmies mākslas darbnīcā – zīmējām projekta logo uz auduma maisiņiem. Vēlāk tie kļuva par dāvanu katram no mums. Iepazinām Opavas ģimnāziju, izbaudījām nacionālo virtuvi, apskatījām Opavas pilsētu, bijām boulingā, hokeja spēlē, izbaudījām čehu kultūru un viesmīlību. Nedēļas nogalē atpūtāmies Prāgā, kur apskatījām Prāgas ievērojamākās vietas – Kārļa tiltu, Džona Lenona sienu, Astronomisko pulksteni, Prāgas pili, ebreju rajonu u.c. Tā bija jaunu notikumu un iespaidu nedēļa, kas papildināja mūsu pieredzi.

• foto001
  • foto002