Mācību gada otrajā semestrī jaunieši no skolēnu mācību uzņēmumiem turpina aktīvu uzņēmējdarbību un piedalās JA Latvija organizētos pasākumos “Cits bazārs”.

Februārī notika Gulbenes 2.vidusskolas organizētais gadatirgus Gulbenē, kur pulcējās tuvu pie 60 uzņēmumu. Arī ģimnāzijas jaunieši pārstāvēja šo pasākumu un ieguva atzinības gan no pircējiem, gan žūrijas. Martā 8 skolēnu mācību uzņēmumi piedalījās Vislatvijas SMU gadatirgū “Cits bazārs”, kur tirdzniecības centrā Domina Shopping pulcējās 270 uzņēmumi no visas Latvijas. Prieks par uzņēmīgajiem jauniešiem, jo no astoņiem uzņēmumiem, kuri pieteicās pasākumam, visi astoņi arī tika. Liels paldies skolotājai Dinai Tiltiņai par līdzbraukšanu un atbalstu!

Martā trīs skolēnu mācību uzņēmumi piedalīsies Aizkraukles novada rīkotajās uzņēmēju dienās, kur ir iekļauta arī skolēnu mācību uzņēmumu darbība. Kā arī marta beigās SMU Light it Up, ko pārstāv Linards Reinis Rozītis un Andris Gargurnis no 10.b klases pārstāvēs mūsu skolu starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu festivālā Kauņā (Lietuva). Puiši turpina aktīvu darbību JA Latvija un ASV vēstniecības organizētajā konkursā “Start Strong 3+3”, kura galvenā balva ir ceļojums uz ASV 2019.gada vasarā.

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, skolēniem būs iespēja startēt skolēnu mācību uzņēmumu Vislatvijas finālā gan pamatskolas, gan vidusskolas grupā, kā arī piedalīties skolas organizētā konkursā, kas notiek sadarbībā ar Skolas domi un trīs spēcīgākie, talantīgākie un uzņēmīgākie uzņēmumi saņems naudas balvas Gada balles svinīgajā pasākumā. Šogad ir dibināti un aktīvi darbojas 10 skolēnu mācību uzņēmumi, tā kā konkurss būs interesants un cīņa par galvenajām balvām sīva.

Simona Sniķe, SMU konsultante