kochings small7. februāra rīts man iesākās ar kouča nodarbību. Tiem, kas nezina, koučings ir „treniņš” dzīvei un izglītībai. Cilvēks ar atbilstošu izglītību cenšas palīdzēt tādam cilvēkam, kas nezina ko vēlas vai pēkšņi ir aptvēris to, ka tas, ko viņš dara šobrīd, nav tas, kas viņam patīk un sagādā prieku.

8.a klase sprieda par sadarbību, kāda tā ir viņu klasē un kā to uzlabot. Grupās izstrādāja, viņuprāt, traucēkļus labākai klases videi, tad tos kopīgi pārrunāja.

Secinājām, cik svarīgi reizēm dzīvē ir vienkārši pasapņot, jo reizēm šie sapņi „mistiskā” veidā var piepildīties. Spēlējām „krustiņus un nullītes” ,taču mērķis nebija uzvarēt, bet iegūt maksimālos punktus, kā lai to izdara? Protams - sadarbojoties.

Pašās beigās kopīgs uzdevums, kura izpildē neiztikām bez sadarbības.

8.b klase izvēlējās runāt par izglītības tendencēm nākotnē un uzzināja, ka 66% no šobrīd aktuālajām profesijām būs izzudušas apmēram pēc 20-30 gadiem – vairs nebūs nepieciešamas, taču būs arī pilnīgi jaunas profesijas, kurām vajadzēs pārstāvjus. Runāja par iemesliem, kādēļ daudzas profesijas izzūd, kā un kāpēc rodas jaunas un kāda ietekme tam būs uz tiem cilvēkiem, kas jau šobrīd ir darba tirgū? Kas notiks ar tiem cilvēkiem, kuri izvēlēsies apgūt izzūdošo profesiju? Uzzinājām daudzas lietas, kas pilnīgi noteikti noderēs pašiem iestājoties darba tirgū.

Abas klases noteikti ieguva daudz informācijas, kas palīdzēs nākotnē dzīvot labāk un spert drošākus soļus pretī nākotnei.
Liels paldies par šāda veida nodarbībām, manuprāt, noderīgi ikvienam!

Uz galeriju


Agnese Keita Birzniece, 8.b klases skolniece