14. decembrī, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma” piešķirto finansējumu, mūsu skolas 8. klašu skolēni un pārstāvji no 9.a un 11. klases, apmeklēja izrādi pusaudžiem pēc Jannes Telleres gāmatas "Nekas" motīviem.

Par savām pārdomām pēc izrādes dalās Agnese Keita Birzniece:

“Izrāde uzskatāmi un viegli parādīja to, kā katra jaunieša rīcība ietekmē nākamo rīcību pret kādu citu jaunieti, cik ātri jaunieši cits citu “iznīcina”. Cik neapdomīgi un pat “stulbi” visu var sabojāt – tikai lai kādam pierādītu pretējo un pateiktu, ka viņam nav taisnība. Šie taisnības meklējumi beidzās ļoti skarbi. Katrs nākamais izpildāmais uzdevums kļūst arvien brutālāks, bet vai tas ir tas, ko šie skolēni meklē, un vai skolotāji un vecāki nemana, kā šīs klases skolēni pēdējo nedēļu, mēnešu laikā mainījušies, cik nejauki izturas tie skolēni, kuri līdz šim mierīgi un klusītiņām sēdēja malā...

Mans secinājums – katra jaunieša rīcība, pat izteikts vārds var izraisīt virkni citu pāri darījumu, bet tas nenozīmē, ka pie šādām situācijām ir vainīgi tikai jaunieši. Būt jaunietim nav viegli, un tieši tāpēc gan vecākiem, gan skolotājiem ir jāpalīdz “izcīnīt” šī cīņa līdz galam sveikiem un veseliem. Šajā situācijā jaunietim nepalīdzēs ne sodi, ne ultimāti, bet tas, ka jūs ar viņu kopā kārtīgi “izbļausieties” un pārrunāsiet visas sarežģītās un jaunieša galvā pretrunīgās domas un notikumus, kas notiek skolā, mājās un vienkārši ap viņu.

Ļoti patiktu ko līdzīgu baudīt vēl kādu reizi”.

nekas