kvg small22. novembrī Krāslavas Valsts ģimnāzijā norisinājās matemātikas olimpiāde grupās.

Mūsu ģimnāziju pārstāvēja divas komandas. 11. klašu grupā piedalījās Krists Cirpons, Anna Johansone, Kārlis Bošs, Kristīne Berķe un Andris Gargurnis. 12. klašu grupu pārstāvēja Georgs Gibala, Rainers Freivalds, Miks Āre, Valts Zaķis un Kristiāns Dzerkaļs.

No rīta sākās olimpiādes daļa, kurā visas grupas risināja dažādus matemātiskus uzdevumus kā arī spēlēja Pentamino, kas nebūt nav tik vienkārši kā no sākuma šķita. Olimpiāde norisinājās trīs stundas. Pēc pārtraukuma norisinājās erudīcijas konkurss, kurā skolēni parādīja savas matemātiskās zināšanas no cita skatupunkta – gan atpazīstot dziesmas, kurās ir pieminēti matemātiski jēdzieni, gan zinot dažādus vēsturiskus matemātikas faktus. Kad konkurss bija noslēdzies, katra komanda prezentēja sagatavotos mājasdarbus – spēles, kas saistītas ar matemātiku. Bija interesanti klausīties, oriģinālās un radošās idejas, ko katra komanda prezentēja.

• foto1
  • foto2
  • foto3

Noslēgumā notika apbalvošanas ceremonija. Mūsu skolas 11. klases komanda ieguva 3. un 4. vietu erudīcijas konkursā 11. klašu grupā. Bet 12. klašu grupā olimpiādē 12. klase ieguva 2. vietu olimpiādē un 2. vietu erudīcijas konkursā.

11. klases skolniece Kristīne Berķe