veselibas nodarbibas smallMūsu skolā, īstenojot ESF projektu "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā”, notika interaktīvas nodarbības skolēniem par fizisko aktivitāšu veicināšanas tēmu.

Nodarbības vadīja fizioterapeiti, Laura Arāja un Kārlis Mazurs, kuri absolvējuši Rīgas Stradiņa universitāti.

Skolēni piedalījās interaktīvajā nodarbībā, kurā tika apskatītas šādas tēmas:

• Pareizas stājas pamatprincipi.
  • Ieteikumi stājas veidošanai un stiprināšanai.
  • Ergonomika ikdienā.
  • Mugursomas un apavu izvēle. Somas svars un pareiza sakārtošana.
  • Sporta veida izvēle.
  • Relaksācijas un lokanības vingrinājumu nozīme.
  • Aktīvie starpbrīži.
  • Kā pareizi lietot viedierīces.

Praktiskā daļā lektori vadīja nodarbības, kurās jaunieši veica vispārattīstošus un pareizas stājas veicinošus vingrojumus.

Vakarā bija seminārs vecākiem par bērnu stājas attīstību, bērnu un pusaudžu muguras sāpēm, uztura paradumiem. Saistoši stāstīja par vecāku piemēru, par pozitīvo motivāciju no vecāku puses, kas būtiski iespaido bērna pareizas stājas veidošanos. Lektore dalījās ar pozitīvajiem piemēriem no savas fizioterapeites darba prakses.

• Image000
  • Image001