11.oktobrī abas 12. klases devās ekskursijā uz Rīgu, tur apskatījām Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, apmeklējām (projekta ”Skolas soma” ietvaros) koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī kopā ar gidi apskatījām bibliotēku.

Mums patika tas, ka izstāde vēstures muzejā bija mūsdienīga, kodolīgi tika izstāstīts par Latvijas Republikas tapšanu un attīstību. Šī ekspozīcija bija speciāli veltīta Latvijas simtgadei. Interesanti bija tas, ka šajā izstādē bija arī eksponāti no Gulbenes Vēstures un mākslas muzeja, kā arī dažas lietas no Stāmerienas un Druvienas. Kopumā tika uzzināts diezgan daudz, tikai bija ļoti daudz jāstaigā, kas radīja nogurumu, kā arī ne visiem patika klausīties gida stāstījumā, labprāt paši apskatītos to, kas viņus interesē.

Pēc vēstures muzeja devāmies uz koncertu ”Mana tautasdziesma”, kurš notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Koncertā uzstājās tādi mākslinieki kā Agnese Rakovska, Atis Zviedrs, Arnis Mednis, Ansis Jansons un DJ Aspirīns. No visiem šiem māksliniekiem mūs visvairāk piesaistīja koklētājs Ansis Jansons un DJ Aspirīns. Kaut gan bija rakstīts, ka koncerts ilgs stundu, tas ilga tikai aptuveni 30 minūtes, kurās izskanēja 5 tautas dziesmas, viens koklētāja un viens dīdžeja priekšnesums. Nepatīkami pārsteidza tas, ka dziedātāji nezināja dziesmu vārdus.

Pēc koncerta devāmies ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku. Visiem ļoti patika tas, ka ar liftu uzbraucām līdz pašai augšai un bija iespējams redzēt skaistus skatus. Gide ļoti izsmeļoši un saprotami pastāstīja, kas kurā stāvā ir atrodams. Bija tādi skolēni, kuriem ekskursija bibliotēkā šķita par īsu.

Kopumā izdevusies ekskursija, tika uzzināts diezgan daudz tāda, ko nezinājām iepriekš. Ļoti patika tas, ka ekskursija bija bezmaksas!!!

Agnija Āboliņa 12.b. klase