Gulbenes novada valsts ģimnāzijā aktīvi ir sākusies jauniešu uzņēmējdarbība. 20.septembrī devāmies uz Siguldas Valsts ģimnāziju, lai piedalītos JA Latvija seminārā "Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2018". Semināra laikā skolēni iepazinās ar JA Latvija piedāvātajām iespējām uzņēmējdarbībā, kā arī satika jauniešus – skolēnu mācību uzņēmumu dibinātājus un Līderu programmas absolventus. Uzklausot vērtīgus padomus uzņēmumu dibināšanā un vadīšanā, devāmies mājās ar idejām un iecerēm jaunajam mācību gadam.

15.oktobrī JA Latvija organizēja ikgadējo uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci #Uzdrīksties uzvarēt, kuras šī gada tēma bija “Biznesā kā sportā”. “Šogad konferences tēma “Biznesā kā sportā” izvēlēta tīšuprāt. Profesionālajā komandu sportā vienmēr valda veselīga spriedze starp jaunajiem rūkijiem un pieredzējušiem veterāniem. Manuprāt, līdzīgi ir arī uzņēmējdarbībā. Šad tad jaunie jau var izgriezt pogas vecajiem gan ar biznesa ātrumu, gan izdomu un pielāgošanos mūsdienu tendencēm, bet visiem labi zināms, ka play-off spēlēs ar ātrumu vien nepietiek. Iedvesmas konference #Uzdrīksties Uzvarēt būs labs treniņa laukums jauniešiem, kuri uzņēmējdarbībā tiecas pēc zelta,” atzīmē LIAA direktors Andris Ozols (avots: www.jal.lv). Uz konferenci braucām jau ceturto gadu, ir skolēni, kuri piedalās jau atkārtoti, kas liecina par šī pasākuma kvalitātes zīmi.

“Konferencē uzstājās Kaspars Gorkšs, Latvijas Futbola federācijas prezidents, Aigars Nords, Lattelecom Rīgas maratona organizators, Eva Juhņēviča, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, Ozols, hiphopa mūzikas izpildītājs, kā arī citi radošās un uzņēmējdarbības vides pārstāvji. Uzstājās arī arī starptautiski viesi – interaktīvās digitālo mediju producēšanas studijas Sila Sveta (Krievija) pārstāvji, basketbola kaskadieri Lords of Gravity (Ungārija) un citi. Pasākuma moderators — Renārs Zeltiņš” (avots: www.jal.lv).

Jauniešu favorīts starp runātājiem bija Gatis Mūrnieks (radošais direktors), kurš savas veidotās reklāmas sasaistīja ar septiņām vērtīgām tēzēm. Viena no tām - “Tu esi tik labs, cik labs ir tavs jaunākais darbs”. Iespaidīgs bija basketbola kaskadieru Lords of Gravity (Ungārija) šovs, kā arī vērtīgi Aigara Norda padomi un Evas Juhņēvičas un Anastasiias Filatovas (Sila Sveta) pieredze.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā ir sākusies skolēnu mācību uzņēmumu dibināšana, kas turpināsies vēl visu oktobri. Tāpēc skolēni, kuri vēl nav paguvuši to izdarīt, var griezties pie manis – SMU konsultantes Simonas Sniķes skolā 18.kab. vai saziņā caur e klasi. Pirmais gadatirgus Cits Bazārs notiks novembra beigās Valmierā, kas būs pirmais pārbaudījums jaunajiem uzņēmējiem. Lai veicas!