Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.a klases skolēni un audzinātāja 5. septembrī devās pirmajā kopīgajā ekskursijā.

Ceļojuma mērķis bija tepat netālu - Alūksne. No rīta visi tikāmies Gulbenes autoostā un jautrā noskaņojumā sākām savu ceļojumu. Nonākuši Alūksnē, ātrā solī steidzāmies uz Bībeles muzeju. Mūs laipni sagaidīja muzeja darbiniece Solveiga, kas tik interesanti prot stāstīt par ‘’Bībeles ceļu’’ no pašas pirmās- E. Glika Alūksnē tulkotās Bībeles, līdz mūsdienu izdevumiem. Pārbaudījām savas prasmes lasīt tekstus vecajā drukā.

Pēc ceļojuma laikā Bībeles muzejā, bijām gatavi doties tālāk. Ekskursijas vadītāja - Inese Grava mūs jau sagaidīja muzeja ārpusē, kopā ar viņu devāmies izzināt Alūksnes ezera salas. Izbaudījām katru no ezera tiltiem, pārbaudījām spēkus, kāpjot skatu tornī, no kura bija redzama Alūksnes pilsēta. Šī ekskursijas daļa mums bija īsta vēstures stunda- ceļojums Ziemeļu kara laikā un nostāstu klausīšanās par Alūksnes pils dārgumiem…

Mūsu nākamā apskaties vieta bija vides labirinti Alūksnes dabas muzejā. Sajūsminājāmies par vienreizējo dabas mākslu- akmeņu neatkārtojamo skaistumu un daudzveidību. Klausījāmies un atpazinām putnu balsis, aplūkojām zvaigznājus…. Bija iespēja pie mikroskopa izpētīt piedāvātos paraugus, ko mēs arī darījām. Aplūkojām pasaules brīnumus-dārgakmeņus. Noteikti iesakām apmeklēt šo muzeju- tik daudz skaistuma šeit ir!

Pēdējais posms mūsu ceļojumā bija brauciens ar bānīti mājup- uz Gulbeni. Tik ļoti noguruši gaidījām Gulbenes staciju. Ar pozitīvām emocijām un patīkamu nogurumu caurvīta diena.