strasbura smallPagājušā mācību gada beigās es Ilze Stonka kopā ar Līvu Liliju Graņicu devāmies uz Francijas pilsētu Strasbūru, kurā norisinājās ‘’Eiropas Jaunatnes dienas 2018’’.

Ceļu sākām 30.maija agrā rītā. Autobusā pavadījām divas dienas, kuras paskrēja necerēti ātri, tas droši vien bija mūsu grupas vadītājas nopelns, kura rūpējās par programmu autobusā, piedāvājot dažādas iepazīšanās spēles, viktorīnas, konkursus un sniedza noderīgu informāciju par to, kas mūs sagaidīs. Kad bijām nokļuvušas galapunktā, elpa aizrāvās, kad ieraudzījām, cik šī ēka bija liela un interesanta! Lai tiktu ēkā bija jāizkļūst cauri daudziem apsargiem, kuri pārbaudīja mantas un tevi! Jutāmies gluži kā pirms lidojuma lidostā! Tas jau arī bija kaut kas līdzīgs, jo mūsu priekšā bija kas vēl nepieredzēts un neredzēts. Ieejot EP ēkas teritorijā uzreiz bija jūtama patīkama un radoša gaisotne. Visi bija gatavi runāties un palīdzēt. Takā šis bija pasākums Eiropas jauniešiem, pasākums bija ļoti daudzpusīgs-tāpat kā mūsdienu jaunieši! Ikkatrs varēja atrast sev tīkamu vietu, nodarbi vai darbnīcu! Gaisotne bija radoša un brīva! Desmitiem teltīs norisinājās darbnīcas, diskusijas, performances, priekšnesumi, prezentācijas un daudz kas cits. Pasākuma teritorijā bija ļoti piedomāts pie zaļas vides! Nekur nevarēja iegādāties dzērienus plastmasas glāzēs vai ūdeni plastmasas pudelēs, taču visi izmantoja vairākas reizes lietojamu glāzīti.

Abas apmeklējām paneļdiskusijas par 21. gadsimta izglītību, par izglītības nākotni un mūsdienu darba iespējām. Pārsteidzoši bija tas, cik daudz un dažādu profesiju pārstāvji strādā šajā ēkā. Viena no mūsu mīļākajām lietām, ko izmēģinājām bija tiešā tulkošana, kas bija pārsteidzoši sarežģīta, taču neizsakāmi interesanta. Vakaros baudījām dažādas jaunās grupas, kuras uzstājās uz lielas skatuves! Daudz laika pavadījām Eiropas Parlamentā, bet, protams, nevarējām neapskatīt pasakaino Strasbūru. Pilsētā centāmies ieraudzīt pēc iespējas vairāk, izstaigājām vairākus parkus un vecpilsētu, apskatījām baznīcas un populāro katedrāli, kā arī iegādājāmies suvenīrus un papusdienojām. Bija jūtamas atšķirības, tādas kā, neierasti daudz mīklas izstrādājumu, cenu atšķirība – dārgāk kā Latvijā, un, cilvēki apkārt bija citādāki, atsaucīgāki un laimīgāki, to varēja sajust, caur smaidiem, kurus saņēmām gandrīz no katra pretim nācēja.

Līva Lilija: “Šis pasākums bija ļoti nopietns un radošs! Šķietami nesavienojami termini, taču tie pavisam harmoniski saderēja kopā, jo pavisam nopietnas problēmas, situācijas un notikumus ieraudzījām caur radošu sniegumu! Dodoties mājupceļā abas nolēmām, ka šīs nav pēdējās Eiropas jaunatnes dienas, ko apmeklējam!”

Ilze :“Mums ļoti patika šis piedzīvojums, un esam ļoti pateicīgas cilvēkiem, kuri rūpējās par to, lai mēs tur būtu un justos labi. Varētu gūt patīkamas emocijas, apskatīt pilsētu un iepazīt jaunus draugus.”

Liels paldies skolotājai Aleksandrai Birkovai par iespēju apmeklēt EYE2018 un milzīgo atbalstu!

Uz galeriju


Ilze un Līva