no moldovas smallNo 16. - 23. jūlijam tika organizēta nometne “Starpvalstu jauniešu vasaras festivāls Stāmerienā”, kura tapa Gulbenes novada pašvaldībai sadarbībā ar Gulbenes novada valsts ģimnāziju. Nometnē piedalījās jaunieši no Florešti (Moldova) un Gulbenes novada, kas ir jau tradīcija un notiek ceturto gadu, kad jaunieši dodas viens pie otra vasaras brīvlaikā. Pagājušajā gadā Gulbenes novada delegācija ciemojās Moldovā, šogad moldovieši viesojās Gulbenē.

Nometnes laikā jaunieši uzturējās Stāmerienā viesu mājā “Ziedugravas” un apmeklēja dažādas Gulbenes novada un Latvijas vietas, kā arī darbojās kopā saliedēšanās aktivitātēs.

Pirmajā dienā viesi iekārtojās “Ziedugravās”, ieturēja maltīti un atpūtās pēc garā teju 30 stundu ceļa, pārvietojoties ar autobusu no Moldovas uz Latviju. Vakarā bija brīvais laiks, kad moldovieši paši devās nelielā pastaigā pa Vecstāmerienu, kuru jau citus gadus bija iepazinis grupas vecākais Valērijs.

Otrajā dienā moldovieši devās oficiālā vizītē uz Gulbenes novada pašvaldību un Gulbenes novada valsts ģimnāziju. Viesi bija apmierināti ar uzņemšanu pašvaldībā un ciemošanos ģimnāzijā, kur viņiem ļoti patika mācību telpas un dažādas interesantas lietas skolas gaiteņos. Fotografējot tīkamo, varbūt kāda ideja tiks aizvesta arī uz Floreštī. Pēc pusdienām moldovieši devās ar bānīti uz Alūksni. Pa ceļam nejauši nācās piedalīties LNT raidījuma filmēšanā ar aktieri Andri Buli. Moldovas meitenes, uzzinot, ka Andris ir slavens Latvijas aktieris, steidzās ar viņu fotografēties. Alūksnē bija ieplānota ekskursija ar plostu Kaija, bet stiprā vēja izraisīto viļņu dēļ plostu atcēla, alternatīvā piedāvājot ekskursiju pa pilssalu. Pēc ekskursijas kāpiens skatu tornī un pelde Alūksnes ezerā.

Pēc Alūksnes apskates nākošajā dienā viesi tika vesti uz Rīgu. Kā tad ciemošanās Latvijā bez galvaspilsētas apskates? Moldovieši apmeklēja Līgatnes bunkurus, Latvijas nacionālo bibliotēku, Vecrīgu, kā arī izklaidējās batutu parkā Jumpspace, tirdzniecības parkā Alfa un pusdienoja atpūtas kompleksā Lido. Ļoti piesātināta, spilgtu emociju un skaistu skatu diena. Neaizmirstamas atmiņas un vēlme atgriezties Rīgā.

Ceturtajā dienā gan Moldovas, gan Gulbenes jaunieši izbaudīja Stāmerienu. Dienas noslēgumā tika skaitītas visas iespējas, kā var pārvietoties Stāmerienā – pa ūdeni ar kuģīti, pa sauszemi ar kājām, elektrovilcieniņu, zirga mugurā un ar pajūgu ZS Pilssētas. Ne tikai moldoviešiem šī diena bija jaunu iespaidu pilna, kad daudzas lietas tika piedzīvotas pirmo reizi mūžā, bet arī latviešiem, kad dzīvojam tepat Gulbenē, bet, piemēram, ar kuģīti braucam pirmo reizi un tikai tad, kad tas jāparāda viesiem. Šīs dienas noslēgumā jaunieši darbojās ar Anitu Birznieci (biedrība “Dēms”) un brīvprātīgajiem jauniešiem dažādās saliedēšanās aktivitātēs.

Nākošajā dienā bija brauciens uz Vidzemes jūrmalu. Laiks brīnišķīgs, garastāvoklis lielisks un viss nepieciešamais paņemts līdz. Sākumā Cēsu pils apskate, pēc tam uzturēšanās Tūjā kempingā “Jūras dzeņi” – peldēšanās, sauļošanās, bumbas spēlēšana, zupas vārīšana, pikniks, sarunas, labi pavadīts laiks.

Sestajā dienā nometnes dalībnieki apmeklēja Gulbenes Zaļo tirdziņu, lai iepirktu dažādus suvenīrus un dāvanas. Pēc tam sportošana Sporta centrā un atpūta viesu namā “Ziedugravas”.

Pēdējā dienā pirms aizbraukšanas disku golfs, kas daudziem bija jauna un interesanta spēle, maizes cepšana uz lazdu kātiem kopā ar saimnieku Vili Kļaviņu un noslēdzošais vakars ar valstu prezentācijām – tradīcijas, dejas, dziesmas. Aktīvam deju solim pirms diskotēkas jauniešus iekustināja Valteru ģimene.

Atvadoties nākošās dienas agrā rītā tika teikti pateicības vārdi, lietas prieka asaras par iegūtiem jauniem, labiem draugiem un nedaudz arī skumju asaras par šķiršanos. Un pats galvenais – tika sarunāts nākošajā vasarā satikties Moldovā Floreštī.

Paldies par atbalstu nometnes tapšanā – Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolotājiem Aigai Vagulei, Sabīnei Rutkai, Līgai Silauniecei, Solvitai Vīcupai, Dzintaram Ziediņam, Valentīnai Stepanovai, Dzidrai Sjomkānei, skolniecēm Paulai Milaknei un Evelīnai Priedītei, Gulbenes Sporta centram, medmāsiņai Diānai Strupkai, Stāmerienas Tūrisma un informācijas centram, viesu namam “Ziedugravas”, veikaliem “Kikele” un “Gustiņš”, uzņēmējam Gatim Kordulim.

• foto0001
  • foto0002
  • foto0003
  • foto0004