2018 small10.-12. maijā GNVĢ jaunieši Alvīne Ivanova (11.b), Ivita Jaunžeikare (11.b), Ralfs Aščuks (7.a), Linards Reinis Rozītis (9.a), Monta Jasmīna Endele (9.a) un skolotāja Simona Sniķe piedalījās Skolēnu mācību uzņēmumu finālā "Jauno uzņēmēju dienas 2018”, kas norisinājās Jūrmalā.

Pasākumā pulcējās 30 labākie skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas – 20 vidusskolas un 10 pamatskolas grupā. Kopumā šajā mācību gadā tika reģistrēti ap 1 100 skolēnu mācību uzņēmumi, tāpēc būt finālā ģimnāzijas jauniešiem bija augsts sasniegums, kuru var salīdzināt ar valsts olimpiādi kādā mācību priekšmetā vai zinātnisko darbu lasījumiem valsts konferencē. Lai sacenstos par pirmajām trīs vietām abās vecuma grupās, jaunajiem uzņēmējiem bija jāveic trīs uzdevumi – uzņēmuma prezentācija, intervija pie stenda un paneļintervija. Visus uzdevumus vērtēja kompetenta žūrija ap 20 cilvēku sastāvā no dažādām uzņēmējdarbības nozarēm un citām iestādēm. Par ģimnāzijas jauniešiem var teikt tikai pašus labākos vārdus, jo salīdzinot ar mācību gada sākumu, jaunieši šajā pasākumā bija sasnieguši augstāko profesionalitātes līmeni un prezentēja savu biznesu vislabākajā līmenī. Tāpēc liels prieks par viņu izaugsmi, drosmi, atbildību un tajā pašā laikā dzīves prieku un pozitīvo garu!

Skolēnu mācību uzņēmums “Dārzenis burciņā” noslēdza sadarbības līgumu ar A/S Diena valdes priekšsēdētāju Edgaru Kotu par dāvanu sagatavošanu A/S Diena korporatīvajiem klientiem, kas jauniešiem ir pirmais lielais sadarbības līgums.

Pasākumā ir iegūtas milzum daudz pozitīvu emociju, ideju, iedvesmas, prieka, pieredzes un gandarījuma par šajā mācību gadā paveikto. Liels paldies Junior Achievement Latvija komandai par brīnišķīgām 3 dienām! Mēs visi jutāmies gaidīti, lutināti un aprūpēti.

Alvīne Ivanova: “No sapņa līdz realitātei. Šis stāsts ir par to, kā vēl pavisam nesen no maza sapnīša izauga liels sapnis, taču jau tagad tas sāk īstenoties. Ja man pirms 2 gadiem jautātu, vai es spēju sevi iedomāties uzņēmējdarbībā, atbilde visticamāk būtu noraidoša. Taču tagad es savu dzīvi nevaru iedomāties bez darbošanās SMU. Būšana starp 20 labākajiem Latvijas skolēnu mācību uzņēmumiem un piedalīšanās Valsts mēroga finālā ir neizmērojama pieredze. Mēs Jau esam labākie! Taču tas vēl nav viss. Mūsu pirmais lielais līgums ar @dienalv ir kabatā! Nevienās pasaules mērvienībās nevar izmērīt to pieredzi, ko es ieguvu, darbojoties SMU. Attīstītas komunikācijas prasmes, iegūtas zināšanas grāmatvedībā un mārketingā u.t.t. Tā varētu uzskaitīt ļoti ilgi... Iegūti jauni draugi, iepazītas jaunas vietas un, protams, diezgan labi nopelnīts. Tātad kopsavilkums šim visam- JĀ, SAPŅI PIEPILDĀS!!!”

Linards Reinis Rozītis : ”Paldies JA Latvija par uzaicinājumu piedalīties “Jauno uzņēmēju dienās 2018”! Uzvarēt gan nesanāca, bet iekļūšana pasākumā vien bija sava veida mazā uzvara – tikām starp 10 labākajiem SMU pamatskolu grupā. Un vēl klāt visam nāca skaisti skati no Baltic Beach hotel 8.stāva terases, kurā dzīvojām visu pasākuma laiku.”

Bildes: www.jal.lv

• foto0001