veleshanas demokratijas forma smallŠī gada 17. aprīlī Gulbenes novada valsts ģimnāzijā notika atklātā stunda Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas ietvaros par tēmu “Vēlēšanas kā demokrātijas forma”.  Kopā ar Euroskolas dalībniekiem, 10. un 11. klases skolēniem, tajā piedalījās arī Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Rīgā pārstāvji, kā arī mūsu novada deputāti Andis Caunītis un Guna Pūcīte.

Stundas sākumā skolēni uzzināja par tuvākajām Saeimas, Eiropas parlamenta un Pašvaldību vēlēšanām, kurās nu jau arī mēs piedalīsimies kā vēlētāji. Izspēlējām vēlēšanas simulācijas spēli, proti, iejutāmies deputātu un vēlētāju ādā, pārbaudījām klātesošo erudīciju un zināšanas, strādājām grupās un kopīgi meklējām atbildes uz jautājumu “Kā izdarīt argumentētu un pārdomātu izvēli vēlēšanās?”.

Arī mūsu deputāti pastāstīja par savu pieredzi un deva mums, topošajiem vēlētājiem, noderīgus ieteikumus. Secinājām, ka mums būs svarīgi zināt partijas ietekmi uz mani kā indivīdu, partijas līdzšinējo darbību, tās izvirzītos mērķus  un, nenoliedzami, publisko tēlu ilgtermiņā, proti, nepaļauties uz priekšvēlēšanu solījumiem, bet raudzīties uz partijas paveikto darbu. Prieks, ka nodarbība izvērtās raita un interesanta, saņēmām daudzas pozitīvas atsauksmes. Paldies skolotājai Aleksandrai Birkovai un Euroskolas dalībniekiem par ieguldīto darbu!

• foto0001
  • foto0002