rusin smallPar to kārtējo reizi varējām pārliecināties XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skatē, kas notika 7. aprīlī Gulbenes Kultūras centrā. Rūsiņam visaugstākais žūrijas vērtējums – 47, 5 punkti no 50 iespējamajiem jauniešu deju kolektīvu C grupā, bet Zelta Rūsiņam 58,8 no 60 iespējamajiem B grupā.

Jāpiebilst, ka žūriju veidoja pašas augstākās raudzes profesionāļi: Zanda Mūrniece, Maruta Alpa, Jānis Ērglis, Agris Daņiļevičs, Ilze Mažāne, Jānis Purviņš un Gunta Skuja. Rezultātā abiem kolektīviem augstākās pakāpes diplomi un tiesības piedalīties jau šīs vasaras Deju svētkos. Kā tautā saka – malači! Malači visi 20 Rūsiņa dejotāji, Zelta Rūsiņa veterāni un, protams, arī kolektīva vadītāja Edīte Ķikuste. Mazliet skumji vienīgi par to, ka katram no šiem kolektīviem gandrīz divi punkti noņemti par vizuālo izskatu – tērpiem, kas tika pašūti 2000 gadā, tātad nu jau gandrīz 18 gadus godam kalpojuši.

Sarunā ar deju skolotāju Edīti jūtams arī viņas gandarījums par paveikto. Ar lielu atzinību, siltumu un mīļumu viņa izsakās par visiem saviem Rūsiņa desmit deju pāriem. “Viņi ir lieliski, vienmēr gatavi strādāt, cilvēki, kam piemīt pareizā attieksme pret darbu un liela atbildības izjūta.” Tiesa jau ir, tikai tā var sasniegt šādu līmeni, un tas nekad nebūs pabeigts darbs, jo regulāru slīpējumu prasa sasniegtās meistarības uzturēšana. Neatņemama skolas deju kolektīva iezīme ir tā, ka tas nemitīgi katru gadu atjaunojas: aiziet projām absolventi, nāk vietā jauni dejotāji. Tā arī šogad kolektīvu papildināja pieci jauni dejotāji no devītās klases, bet prieks, ka joprojām aktīvā ierindā pagājušā gada absolventi Zanda Maltavniece, Ēriks Rudzītis un Roberts Ročāns, kas piedalījās arī šī gada skates lauru kaldināšanā.

Panākumu pamatā skrupulozs un mērķtiecīgs ikdienas darbs. Mēģinājumi divas reizes nedēļā vairāku stundu garumā, uzstāšanās skolas pasākumos un citur. Šogad tie ir bijuši braucieni uz Preiļiem, Balviem, Lizumu un koncertēšana kopā ar Zelta Rūsiņu tepat Gulbenē. Domāju, ka pagājušā gada republikas laureāti savējie no Zelta Rūsiņa jau izsenis visiem ģimnāzijas dejotājiem kļuvuši par atdarināšanas cienīgu paraugu, kam līdzināties, uz ko tiekties. Liels paldies arī visu dejotāju vecākiem gan par morālo, gan finansiālo atbalstu. Tiesa, dejotāji ir gana pieauguši un patstāvīgi, lai paši ar visu tiktu galā koncertu laikā, bet savējo atbalsts, drošā aizmugure tomēr ir nenovērtējams atspaids.

Ģimnāzijas kolektīva vārdā vislielākais paldies katram no dejotājiem un, protams, arī skolotājai Edītei par ieguldīto darbu un skolas vārda spodrināšanu. Lai daudz prieka sniedz dalība vasaras lielajos simtgades Deju svētkos!

Ar lepnumu par lieliskajiem abu Rūsiņu dejotājiem
skolotāja Ligita Zitāne