smu2018 small2017./2018. mācību gadā Gulbenes novada valsts ģimnāzijas uzņēmīgie jaunieši ir piedalījušies nu jau 12 ar uzņēmējdarbību saistītos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās. Divi no pēdējiem bija skolēnu mācību uzņēmumu Vislatvijas pavasara gadatirgus “Cits bazārs” Rīgā TC Domina Shopping un reģionālais gadatirgus Jēkabpilī.

Pasākumā Rīgā piedalījās gandrīz 300 skolēnu mācību uzņēmumi pamatskolas un vidusskolas grupā. Mūsu skolu pasākumā Rīgā 10. martā pārstāvēja - SMU “Dārzenis burciņā” Alvīne Ivanova (11.b), Ivita Jaunžeikare (11.b), Ralfs Aščuks (7.a) (Produkta apraksts - Košas, veselīgas, garšīgas pārtikas piedevas - garšvielas, kas gatavotas no Gulbenes novada bioloģiskajā saimniecībā audzētiem dārzeņiem un augļiem. Šīs piedevas var izmantot pārtikā gan kā krāsvielas, gan garšas uzlabotājus.); SMU “Dzimis divreiz” Dārta Dagmāra Cigle (10.), Anna Johansone (10.) (Produkta apraksts - Otrreizējā džinsa izstrādājumu pārstrāde apģērbu aksesuāros un citās ikdienā nepieciešamās lietās - somas, penāļi, tauriņi, matu rotas.); SMU “milumilu bode” Elizabete Brūniņa (8.a), Laura Evelīna Seļicka (8.a) (Produkta apraksts - Koši, stilīgi, pašu darināti auskari no ādas ar oriģinālu dizainu svētkiem un ikdienai. Dažādu krāsu un rakstu cepures aukstā laika sezonai ar patriotisku izšuvumu "Latviete" un "Latvietis".) un SMU “Svilpo un Cilpo” Linards Reinis Rozītis (9.a), Monta Jasmīna Endele (9.a) (Produkta apraksts - svilpes no otrreiz pārstrādātām ložu čaulītēm.). Jaunieši ieguva gan pieredzi, gan ienākumus no pārdotās produkcijas, gan arī SMU “Dzimis divreiz” tika nominēts kā sociāli atbildīgs uzņēmums un SMU “milumilu bode” nominēts kā labākā pārdošanas komanda.

28. martā jaunieši piedalījās reģionālajā gadatirgū Jēkabpilī, kur potenciālos klientus mēģināja iegūt arī SMU “BLADĀC” Signe Līdaka, Elīna Bērziņa, Kristīne Prockalova, Markuss Endelis (11.a) (Pakalpojuma apraksts - Bērnu pasākumu un ballīšu organizēšana, vadīšana (grupa līdz 10 bērniem, grupa 10-20 bērniem, pakalpojuma ilgums līdz 3h), piedāvājot gan sagatavotus scenārijus, gan pielāgojoties klientu vēlmēm un dažādai tematikai.). Sasniegumi šajā pasākumā – SMU “Dārzenis burciņā” ieguva nomināciju Labākais stends, SMU “Dzimis divreiz” simpātijas balvu no Jēkabpils pašvaldības, SMU “BLADĀC” simpātijas balvu no SIA “Marteks”.

Tuvākie pasākumi, kurus jaunieši plāno apmeklēt, ir uzņēmēju dienas Valmierā un skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas fināls, kas norisināsies Jūrmalā no 10.-12.maijam. Lai gan dalība finālā vēl ir jāizcīna, jaunie uzņēmēji ir gatavi konkurēt ar citiem Latvijas skolēnu mācību uzņēmumiem.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://gulbgymn.edu.lv/images/galleries/galleries2018/smu_2018

Simona Sniķe
Ekonomikas skolotāja, SMU konsultante