6. martā Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jaunieši devās uz Rīgu uz BA Turība organizētu radošu, motivējošu, iedvesmojošu pasākumu “Rosinātava”, kas ir studentu izstrādāts pasākums vidusskolēniem - sabiedrībā zināmas personības dalās ar savu pieredzi, rosinot jauniešus noticēt sev un Latvijas nākotnei. Projekts radīts ar mērķi iedrošināt jauniešus domāt plašāk par ierasto horizontu un ļaut vaļu savu ideju realizācijai.

Pasākumā uzstājās Imants Pankars - Pancars.lv radītājs PanCars uzņēmējdarbības pieredzes stāsts. Pieredzētās grūtības un izaicinājumi, Latvijas tirgū ieviešot nebijušus pakalpojumus. Katra tava ideja ir realizējama, ja esi gatavs tajā ieguldīt neatlaidīgu darbu.

Artjoms Smirnovs - Playground festival organizators. Longbordists, aktīvās atpūtas piekritējs, un viens no Playground festivāla organizatoriem. Cilvēks, kurš cenšas nepalaist garām dzīves piedāvātās iespējas.

Viesturs Saldavs - Alternatīvā fitnesa treneris. Cilvēks, kurš skrien blakus un dalās savā enerģijā. Visi ir spējīgi, tikai katram ir nepieciešams savs pareizais stimuls kustības uzsākšanai. Mazāk “runāt”, vairāk “darīt” – nevis otrādi.

Jānis Sildniks - DELFI.lv žurnālists. Pasākumu “Fonofest” un “Fono Cēsis” organizators, Delfi.lv sociālo tīklu redaktors Viņu raksturo bungas, mūzika un rakstīšana. Jau kopš agras bērnības viņš ir iepazinis skatuves, esot gan uz, gan aiz tām, savā kontā turot arī tādu pasākumu organizēšanu kā “Fonofest” un “Fono Cēsis”.

Ansis Kolmanis - Reperis, bītmeikers. Viens no Latvijas repa spilgtākajiem tēliem un vietējās hiphopa skatuves patrons. Katram indivīdam dzīvē ir savs ienākšanas mērķis, Ansis ir gatavs ar savas mūzikas palīdzību atstāt sabiedrībā neizdzēšamas pēdas un integrēt to mūsu sabiedrībā un kultūrā kopumā.

Raimonds Elbakjans - Ghetto Games izveidotājs. Un citi radoši, koši, iedvesmojoši cilvēki.

Skolēnu gūtās atziņas pēc pasākuma –

•    Domāt skaļi un darīt, nevis gaidīt, kad notiks brīnums. Pasākums tiešām iedvesmoja un palīdzēja daudzas lietas, saistībā ar nākotni, uztvert un darīt citādāk.
•    Man ļoti  patika, bija iedvesmojoši. Noteikti atcerēšos Artjoma Smirnova stāstīto par savu īsto vilni, par to, ka katram ir jāķer  savs vilnis un tas nekas, ja tu to nenoķer, jo tu no tā  iegūsti  pieredzi. Un noteikti nāks  nākamais īstais vilnis.
•    Liels paldies par šo iespēju, bija ļoti interesanti! Pasākums bija ļoti iedvesmojošs, dzirdot citu cilvēku stāstus, man rodas vēlme arī iziet pasaulē, palīdzēt citiem, piepildīt savus sapņus un nebaidīties no kļūdām, to darot!
•    Viestura Saldava aizraujošais stāstījums ļāva man vēlreiz pārliecināties, ka es varu visu ja vien gribu. Visi ir spējīgi, tikai katram ir nepieciešams savs pareizais stimuls un motivācija. Es šo motivāciju atradu tieši pateicoties "Rosinātavai"!
•    Vienmēr esmu apbrīnojusi Raimonda Elbakjana neatlaidību. Viņš ir izcils uzņēmības piemērs, ar izkoptām iemaņām un stingru nostāju. Pateicoties viņa stāstījumam, sapratu to, ka jādara viss, lai sasniegtu savus mērķus, taču, lai to panāktu, reizēm ir jāiziet ārpus rāmjiem, jādomā plašāk. Cilvēks nekad nebūs pietiekoši gudrs, nepārtraukti ir jāattīstās, jāizglītojas, jāmeklē jaunas iespējas, jo tā ir vienīgā iespēja izvairīties no dzīves rutīnas un stagnācijas.
•    Es pēc šī pasākuma jūtos iedvesmota, tagad centīšos biežāk teikt jā, nekā nē! Pasākumā jutos ļoti gaidīta, cilvēki sagaidīja ar smaidu un izturējās ļoti pretimnākoši, tas radīja omulīgu un nepiespiestu atmosfēru.
•    Atziņa, kura palikusi man visspilgtāk prātā ir, ka nav vajadzības ķert katru pretimnākošo vilni, ir jāatrod labākais un atbilstošākais tieši tev pašam, tādā veidā tu ieekonomēsi spēku un sev tik dārgo laiku!
•    Sapratu, ka nevajag atteikties no pārbaudījumiem pat, ja domā, ka nesanāks, jo arī zaudējums ir pieredze. Galvenais ir nepadoties, bet rīkoties.
Paldies jauniešiem par kompāniju! Arī es guvu daudz labu atziņu un iedvesmu, ko izmantot ikdienas darbā! Visspilgtāk palika atmiņā Artjoma Smirnova teiktais par īsto vilni, ko pieminēja arī jaunieši – ja esi okeānā uz dēļa, tad nogaidi, vēro okeānu, viļņus un mēģini noķert tieši savu un īsto vilni. Jo ja tu to nedari, tad kāpēc tu vispār esi okeānā un sēdi uz dēļa?

Skatīt pasākuma bildes

Simona Sniķe