mot smallNo 2016. gada Latvijas skolās darbojas programma MOT, pašlaik tā ieviesta 22 skolās,  starp tām šogad ir arī Gulbenes novada valsts ģimnāzija.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā februārī oficiāli ir uzsāktas MOT nodarbības 7. klasēm.

MOT ir iedvesmojoša Norvēģijā radīta motivācijas programma mūsdienīgiem Latvijas skolu jauniešiem. Tā balstīta uz cilvēciskām vērtībām, kas jauniešos stiprina:
•    Drosmi dzīvot jeb atļaušanos sapņot lielus sapņus un mērķtiecīgi strādāt, lai tie piepildītos. Mēs varam paveikt visu, kam mēs ticam.
•    Drosmi rūpēties par līdzcilvēkiem un palīdzēt tiem, kas jūtas vientuļi vai atstumti.
•    Drosmi pateikt “nē” jeb atteikties no tām izvēlēm, kas kaitē pašiem vai apkārtējiem, lai pateiktu “jā” kaut kam lielākam un svarīgākam.

Programmas mērķis: ir stipra jaunatne, kas izdara apzinātas izvēles un tic savām spējām.

Programmu veido 12 interaktīvu nodarbību cikls 13 – 16 gadus veciem jauniešiem jeb 7.- 9. klašu skolēniem, kas tiek īstenots trīs mācību gadu garumā. Katra nodarbība ilgst aptuveni 120-150 min un ir iekļauta mācību stundu laikā. Tās ir rūpīgi izstrādātas nodarbības, kā arī īpaši izraudzīti un apmācīti treneri veido pamatu, lai šīs vērtības nostiprinās un ir klātesošas jauniešu rīcības izvēlē. Principi, kā to sasniegt, ir  rīkoties proaktīvi, vairot pozitīvo, uzlūkot cilvēku kopumā. Sadarboties ar atbildīgiem attieksmes veidotājiem, iesaistīt jauniešus un to visu darīt mūsdienīgi, radoši un sirsnīgi.

Pirmajās nodarbībās GNVĢ skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās, iejūtoties dažādās lomās situāciju izspēlēs, analizējot emocionālus videofragmentus. Galvenās atziņas:

’’Es saprotu, ka biežāk varu pateikt ‘’nē’’!’’
 ’’Ieraudzīju savus klasesbiedrus pavisam citādāk.’’
’’Mums bija ilgāks laiks pabūt kopā un parunāties.’’
’’Iesaistīties lomu spēlēs ir interesanti un vieglāk izprast lietas.’’
 ’’Nekad nevajag padoties.’’


mot


Ar programmas būtību tika iepazīstināti arī vecāki, tieši tāpat kā bērniem, arī viņiem tika piedāvātas dažādas situāciju izspēles. Vecāki akceptēja, ka nodarbības būs lietderīgas bērnu attīstībai un atbalstīja to turpināšanu.
Paldies jāsaka šīs programmas ieviešanas iniciatorei Katrīnei Judovicai un Ilzei Paidere-Staķei, kā arī visiem MOT treneriem, kas sagatavo trenerus skolām.

mot1

 

 

 

 

GNVĢ MOT trenere skolotāja Līga Silauniece un MOT koordinatore Inese Amantova.