robotikaAtrakciju parka izveide

Robotikas pulciņa skolēni janvārī sagatavojuši Atrakciju parku, lai mērķtiecīgi paplašinātu interesentu loku robotikas jomā. Konstruējuši robotu ātruma trasi, šaušanas atrakciju un celtņa iekrāvēju, parka izveidei izmantoti visi pieejamie robotikas resursi, kādi ir pulciņa rīcībā - seši EV3 Lego robotikas komplekti, divi NXT2 robotikas komplekti, gaismas vārti aizlienēti no fizikas laboratorijas.

Atrakciju parka demonstrēšana

24. janvārī pulciņa komanda četru skolēnu sastāvā un skolotājs Dzintars Ziediņš devās uz Stāķu pamatskolu, lai dotu skolēniem iespēju izmēģināt robotikas atrakciju parku. Ātruma trasē un robotu testa braucieniem līdzi sekoja skolēni Ralfs Aščuks un Endijs Vanags, izmantojot gaismas vārtu sensorus, viņu pienākumos ietilpa arī dalībnieku robotu ātruma fiksēšana trasē. Savukārt celtņa operatoru funkcijas uzraudzīja Madara Bērziņa un Hermanis Petručeņa. Atsevišķa atrakcija - šaušana mērķī - piesaistīja gandrīz visu skolēnu uzmanību. Visas konstrukcijas un programmēšana ir skolēnu roku darbs, idejas tiek smeltas internetā, pēc tam uzlabotas, testētas un pilnveidotas. 30. janvārī līdzīgas atrakcijas varēja izmēģināt Gulbenes 2. vidusskolas skolēni. Kopā robotikas atrakcijas izmēģināja vairāk kā 40 Stāķu pamatskolas un Gulbenes 2. vidusskolas skolēni. Liels paldies skolēniem par ieinteresētību, paveikto darbu un atrakciju vadīšanu.

Atrakciju parka izmantošana

Piektdienās no plkst. 14.30 - 17.00. Gulbenes novada valsts ģimnāzijā projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros notiek robotikas nodarbības interesentiem no visām novada skolām. Robotikas nodarbības apmeklē skolēni no Gulbenes sākumskolas, Stāķu pamatskolas un Gulbenes 2 vidusskolas. Nodarbībās satiekas skolēni ar interesi par tehniku un konstrukcijām, mācās un pilnveidojas, strādājot grupā un paplašinot redzesloku. Aicinām pievienoties un apmeklēt nodarbības!

Nodarbību grafiks:
23.02.2018. - Robotika (GNVĢ 42.kabinets) plkst. 14.30.
02.03.2018. - Robotika (GNVĢ 42.kabinets) plkst. 14.30.
16.03.2018. - Robotika (GNVĢ 42.kabinets) plkst. 14.30.

Skolotājs Dzintars Ziediņš