tortes smallKaroga svētku svinēšana ir ģimnāzijas īpašā tradīcija nu jau ar divdesmit gadu vēsturi. Lai arī katru reizi tie ir citādāki, tomēr visos ir bijis kas vienojošs, un tas ir lepnums par savu skolu un piederību šai saimei. Šogad šī svinības iekrita janvāra pēdējā dienā un tematiski saistījās ar kūku – karoga svētku kūku. Tā bija nolēmusi skolēnu pašpārvalde kopā ar galvenajiem svētku organizētājiem – 11. klašu audzēkņiem.

Rīts iesākās ar kūku parādi skolas foajē. Veselas divpadsmit kopsummā, pa vienai no katras klases un arī skolotāju kolektīva. Cita par citu krāšņāka un aromātiskāka, nu īsts pārbaudījums ikviena garāmejošā garšas kārpiņām. Tomēr pagaidām tās drīkstēja baudīt vienīgi ar acīm.

Laiku pa laikam mēdzam aicināt uz skolu savus absolventus, lai padalītos gan studiju, gan pieaugušo darba dzīves pieredzē, tā sacīt, lai nezaudētu saikni ar reālo dzīvi ārpus skolas sienām. Arī šajos svētkos ģimnāzistiem bija iespēja divās četrdesmit minūšu nodarbībās tikties ar pieciem dažādu gadu skolas absolventiem:

•2009.gada absolventu Arti Luguzi, kas pēc LU Fizikas un matemātikas fakultātes beigšanas šobrīd strādā par pasniedzēju universitātē un darbojas kā konsultants datu analīzē;
•2010.g. absolventi Paulu Mezīti, kas pēc veterinārmedicīnas studijām LLU šobrīd ir atgriezusies Gulbenē un strādā par veterinārārsti;
•2015.g. absolventi Kristu Volodinu, kas ir RTU Materiāltehnoloģijas un lietišķās ķīmijas fakultātes 3. kursa studente apģērba dizaina programmā;
•2015.g. absolventu Valteru Svetlovu, kura aktivitātes novada ļaudis vienkārši nevar nepamanīt. Viņš dzied, dejo, darbojas Zemessardzē, spēlē futbolu un izpaužas vēl daudz citos veidos. Valters strādā Gulbenes novada Jaunatnes centrā “Bāze” par jaunatnes darbinieku;
•2016.g. absolventu Ervīnu Stradiņu, ka nu jau otro gadu studē biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA” sabiedriskās attiecības un reklāmas menedžmentu, ir šīs augstskolas studējošo pašpārvaldes mārketinga daļas vadītājs un mūzikas grupas  "Guys on the Red Carpet" menedžeris.

Katram no viņiem savs sakāmais, sava pieredze un atziņas par to, kāda bijusi ģimnāzijas loma ceļā uz pieauguša cilvēka dzīvi pēc skolas beigšanas, kā arī iespēja iejusties skolotāja lomā un izmēģināt, cik grūti vai viegli noturēt pusaudžu un jauniešu uzmanību četrdesmit minūšu garumā.

Svētku dienas noslēgums visiem kopīgs skolas Aktu zālē pie balti klātiem galdiņiem, uz kuriem paplāte ar gabaliņu no katras klases ceptās kūkas, tomēr vēderbaudai vēl tiek uzlikts pacietības pārbaudījums veselas stundas garumā. Pēc direktores uzrunas un atmiņām par skolas karoga tapšanu nāk priekšā katrs no klašu kolektīviem un rāda savu improvizāciju par kūkas tēmu. Atraktīvā formā uzzinām gan kūkas receptes un citus cepšanas noslēpumus, videoklipos varam vērot piedzīvoto produktu iegādes un tortes brīnuma radīšanas brīdī.

Vai zinājāt, ka cepamais pulveris patiesībā ir vēlme mācīties, bet baltā šokolāde – godīgi nopelnītais desmitnieks, sviests – ja līdz augstākai atzīmei ieskaitē pietrūkst vien punkta desmitdaļas, bet tumšā šokolāde 9.a klases draiskuļiem saistās ar veiksmīgi paslēptu špikeri? 10.klase apliecina, ka ģimnāziju izjūt kā nelielu, bet stipru valsti, kam ir sava himna, savs karogs, savs prezidents un pāri par 250 pavalstnieku.  Septītie b sava priekšnesuma laikā izpelnījās īpašus aplausus, jo par savu pārdomu priekšmetu bija izvēlējušies ģimnāzista formu. Formas vestīte garda krēma izpildījumā rotāja arī viņu gatavoto torti, bet savā priekšnesumā tie atsedza, cik daudzveidīgi un radoši formas tērpa elementu var savienot ar pārējām tērpa detaļām visdažādāko noskaņu, pārliecības un stila pārstāvji. Bijām patīkami pārsteigti, uz ekrāna ieraugot, ka mūsu formas vestītes ar lielu prieku valkā pat tādas slavenības kā Džastins Bībers, Lauris Reiniks un vēl virkne citu lielāku un mazāku jaunatnes elku.

Skolas vadība mirkli starp priekšnesumiem izmantoja, lai suminātu novada olimpiāžu pirmos laureātus. Pirmos tādēļ, ka olimpiāžu turiāde vēl nav noslēgusies. Ar muzikāliem priekšnesumiem mūs visus priecēja gan vokāli instrumentālā grupa “Pieci”, gan skolas vokālais ansamblis, tērpies savās skaistajās goda drānās. Paldies, tas bija skaisti! Bet vainagojās viss pasākums ar pašu svarīgāko – kūku un kūciņu degustēšanu. Te nu jebkādi vārdi lieki, jo visu pārņēma vienīgi garšas kārpiņu apmierinātā dudināšana. Patiešām garšīgi svētki. Paldies visiem organizētājiem, kārtotājiem, cepējiem, runātājiem, dziedātājiem, spēlētājiem, IT tehnoloģiju pārvaldītājiem un pārējiem, kas šai uzskaitījumā neatrod sev atbilstošu apzīmējumu. Gaidīsim nākošos svētkus!

Skatīt foto: Garšīgie Karoga svētki


Kopā ar visiem pārējiem tortes priekus baudīja
skolotāja Ligita Zitāne.