agra ritina small29. janvārī Gulbenes bibliotēkā Gulbenes novada valsts ģimnāzijas dažiem 10. un 11.b klases jauniešiem bija iespēja satikties ar mākslinieci Agru Ritiņu, kā arī piedalīties mākslinieces vadītajā meistarklasē.

Pirms meistarklases skolēniem bija iespēja iepazīties ar pašu mākslinieci, kā arī apskatīt Gulbenes bibliotēkā izstādīto darbu izstādi.

Māksliniece iepazīstināja jauniešus ar saviem darbiem, pastāstīja sīkāk par katra darba rašanos un galveno ideju. Dalījās savā pieredzē par tehnikām, kādas pielieto, radot savus mākslas darbus, un aicināja arī jauniešus izmēģināt šīs tehnikas, radot savus darbus.

Meistarklasē katram jaunietim bija iespēja izveidot savu mākslasdarbu. Lai vieglāk varētu izdomāt, ko gleznot, māksliniece ierosināja par pamatu izvēlēties kādu no viņas darbu kompozīcijām un no kāda cita darba izvēlēties izmantotās krāsas un toņus. Saliekot kopā šīs divas daļas un pieliekot vēl nedaudz kaut ko no sevis, jauniešiem izdevās uzgleznot ļoti interesantus un krāsainus darbus.

• foto0001
  • foto0002
  • foto0003
  • foto0004
  • foto0005
  • foto0006

Kaut gan no sākuma dažiem jauniešiem bija bažas, vai sanāks uzgleznot to, kas iecerēts, nedaudz patrenējoties, jaunieši ar lielu prieku un aizrautību ķērās klāt pie savu mākslasdarbu radīšanas. Daži atzina, ka ļoti sen nav gleznojuši, un bija ļoti priecīgi par iespēju atkal turēt rokās otu.

Skolotāja M. Balode