vacu eksamenssmall28. novembrī četrās vietās mūsu valstī: Liepājā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī notika starptautiskais II pakāpes diploma eksāmens vācu valodā (DSD II). Latvijā to kārtoja 92 divpadsmito klašu skolēni. Mūsu ģimnāzijas trīs audzēkņi: Jānis Kokarevičs, Renārs Kokorevičs un Elīna Zelča jau pašā rīta agrumā kopā ar skolotāju Anitu Putnu devās uz Valmieras Valsts ģimnāziju, lai būtu starp 12 šī starptautiskā pārbaudījuma kārtotājiem Vidzemes zonā. Protams, ka tā bija iespēja apliecināt savu varēšanu, jo aiz muguras daudzi mērķtiecīga darba gadi.

Visus diploma eksāmena dalībniekus sirsnīgi sveica Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš. Vācu valodas kurators un konsultants Latvijā Dirks Šteiers vēlreiz akcentēja dažus noteikumus, kurus noteikti vajadzēja ievērot visā darba izpildes laikā. Skolēni vispirms veica lasīšanas daļu, kurā bija gari teksti par jauniešiem un naudu, par izceļošanu un šim procesam iekārtoto muzeju, elektriskajām spuldzītēm un par studijām inženierzinātnēs. Arī klausīšanās daļa sastāvēja no četriem blokiem. Katrs atskaņotais teksts bija par savu tēmu. Jāpiebilst, ka skolēniem ļoti vajadzēja  sakoncentrēties šai daļai, jo, piemēram, pirmo interviju atskaņoja tikai vienu reizi . Tā tas vienmēr ir pēc šī eksāmena noteikumiem, taču pārējos uzdevumus varēja klausīties divas reizes. Arī šajā daļā bija plašs tēmu loks. Eksāmens noslēdzās ar argumentētās esejas rakstīšanu par tēmu : “Digitalisierung am Arbeitsplatz – Chance oder Risiko?” /Darba vietas digitalizācija – iespēja vai risks?/ Visi darbi tika nosūtīti uz Vāciju labošanai.

• foto0001
  • foto0002
  • foto0003

13. decembrī vēl jānokārto mutiskā daļa.  Šajā dienā eksāmena komisija viesosies mūsu skolā. Galīgie rezultāti pēc visu daļu nokārtošanas būs zināmi janvāra pašās beigās vai februāra sākumā.

Cerams, ka ieguldītais darbs vainagosies ar panākumiem.

Vācu valodas skolotāja A. Putna