lindar smallTikšanās ar pasaules apceļotāju Lindu Riņķi

Tā ģimnāzijas vienpadsmito un divpadsmito klašu audzēkņiem 4. septembra rīta stundā apgalvoja mūsu skolas 2007. gada absolvente un pasaules apceļotāja Linda Riņķe. Par to viņa raksta arī savā otrajā grāmatā, kas saucas “Paradīzē” un ceļu pie lasītājiem aizsāka pirms kāda mēneša. Tā ir turpinājums pirmajam stāstam “Tūkstošiem kilometru ceļa malā” par to, kā reizē ar sava ceļa meklējumiem dzīvē dzima doma par pasaules apceļošanu.

Klausoties Lindas stāstījumu, uzzinām gan par idejas nobriešanu, gan gatavošanos lielajam ceļojumam, gan piedzīvojumiem tūkstošiem kilometru garumā, kuru līkloči pasaules kartē izskatījās visai iespaidīgi. Kā izdzīvot, kā nopelnīt katram nākošajam pārbraucienam, kā komunicēt ar ceļā sastaptajiem cilvēkiem un iemantot viņu uzticību? Lindas atbilde šķiet gauži vienkārša – atver sevi cilvēkiem, dabai un seko sirdsbalsij, pieņem visu – kā prieku, tā grūtumu, tad arī liktenis pavērsīsies ar seju pret tevi. Pēc Eiropas apceļošanas seko piedzīvotais Samoā, Kalifornijā, Turcijā, pat necerēti vesela diena Ķīnā. Liela daļa iespaidu saistās ar Jaunzēlandē pavadīto gadu, ar mozaīkas sienas radīšanu un tur sastapto mīlestību.

Secinājumi? Ja gribi būt patiesi laimīgs, seko savai sirdsbalsij! Nebaidies runāt ar cilvēkiem, arī ko lūgt, ja tas ir vajadzīgs. Klausāmies Lindas aizrautīgajā stāstījumā un saprotam, ka šis ir drosmīgo ceļš. Kautrīgajiem un nedrošajiem tas diezin vai derēs. Tas nederēs arī tiem, kam manta kļuvusi par vienīgo vērtības apliecinājumu vai pārāk dziļi jau ieaugts tradicionālisma rāmjos. Bez tam, ir taču cilvēki ar pavisam citādiem dzīves mērķiem.

Nav brīnums, ka Linda savā ceļā sastapusi daudz labu un atsaucīgu cilvēku, jo viņa pati izstaro tādu gaišumu, sirsnību un labestību, ko nevar nepamanīt un kam nevar neatsaukties. Ne grama iedomības vai augstprātības, iekšējā nepieciešamība paust pateicību it visam un visiem, kas kādreiz izlīdzējuši, pat vietai, kas devusi patvērumu kaut uz nakti okeāna malā. Labs vārds taču naudu nemaksā, bet mirkli kāda dzīvē var padarīt krietni gaišāku.

Līdzīgi par Lidu domā arī daudzi no klausītājiem. Lūk, daži viedokļi!

“Lindas stāstījums lika aizdomāties par to, kas ir pats svarīgākais dzīvē. Ne jau nauda vai dzīvoklis, kas tev pieder. Svarīgākais ir prāta un sirds harmonija.” (Viktorija)

“Stāstītais man lika aizdomāties par saviem nākotnes plāniem un par to, ka pasaule nemaz nav tik liela, lai nevarētu to apceļot.” (Ivita)

“Bija ļoti interesanti, saistoši, iedvesmojoši. Lika padomāt par to, kādu es vēlos savu dzīvi nākotnē.” (Elīna)

“Linda šķita ļoti interesants cilvēks. Prata nepazust lielajā pasaulē. Klausoties viņu, es sapratu, ka dzīvē nevajag pierast pie rutīnas, nevajag baidīties no lieliem lēmumiem, kas būtiski var izmainīt dzīvi.”(Nikita)

“Vienmēr jāklausa sirdsbalsij, pat tad, ja citiem tā nešķiet pareizā izvēle”(Eduards)

“Varbūt daudzi nesaprot viņas izvēli un dzīvi, bet man tas likās neticami skaisti. Katram ir sava paradīze!” (Arta)

Paldies Lindai par skolas bibliotēkai dāvātajām grāmatām un tām pāris stundām pirms atpakaļceļa uz  savu šā brīža mītnes zemi Spāniju. Vēlreiz paldies, un tiksimies Tavu grāmatu lapaspusēs!

Skatīt foto

Skolotāja Ligita Zitāne