Drukāt
Skatīts: 1435

Piektdien, 27. janvārī, skolas aktu zālē pulcējās fizikas un matemātikas interesenti no 10.-12. klasēm, lai noklausītos LU FMF studentu lekciju-prezentāciju par iespējām, kādas sniedz studēšana FMF.

Pie mums bija atbraukuši trīs studenti, un zīmīgi ir tas, ka viena no atbraukušajām bija mūsu skolas absolvente, nu jau 2. kursa studente Anda Kablukova. Prezentācija ilga nedaudz vairāk nekā 40 minūtes, kas arī deva pārliecību, ka fizmatiem nebūt nav garlaicīga dzīve ārpus lekcijām. Varēju gūt iespaidu, ka pēc studēšanas nav nekādu problēmu atrast darbu un pašam kļūt par pieklājīgi apmaksātu, konkurētspējīgu speciālistu. Prezentācija sniedza visaptverošu, viegli uztveramu informāciju par studijām universitātē.
Aktīvākie studenti var darboties studentu pašpārvaldē, kas arī ir labs veids, kā pavadīt brīvo laiku, iespējas ir visdažādākās, protams, tajās ietilpst dažādu pasākumu organizēšana, atbalstīšana un plānošana. Tiek rīkoti dažādi semināri, kas paplašina redzesloku, balles Ziemassvētkos un Valentīndienā, protams, nevar iztikt bez nometnes “Baldone”, kuras laikā jaunie studenti-pirmkursnieki var savā starpā iepazīties un jautri kopā pavadīt laiku. Notiek arī jauno studentu iesvētības jeb fukšu balle un gadskārtējais pasākums “Fizmatdienas”, kura galvenais notikums ir laivu brauciens pa upi.
Studenti arī pastāstīja, ka fakultātē ir jauktais koris “Aura”, kuru vada diriģents Edgars Vītols. Dziedātāji konkursos un skatēs uzrāda augstus rezultātus, kas norāda atpazīstamību kormūzikā. Interesanti šķita tas, ka šajā fakultātē ir studējuši vairāki Latvijas politiķi, zinātnieki un sabiedrībā pazīstami cilvēki.
Man pašam šī prezentācija patika, mainīju savu stereotipisko uzskatu par to, ka fizmati ir vieni lieli grāmatu tārpi. Pasākums bija ļoti iedvesmojošs, jo bija prieks redzēt darba spara pilnus cilvēkus, kuri paralēli studijām ir lieli aktīvisti. Manuprāt, šādi pasākumi ir jārīko arī turpmāk, jo tie palīdz skolēniem izzināt studiju iespējas pēc vidusskolas beigšanas.

lu
Georgs Gibala,
10.b klase