Agrā sestdienas, 7. janvāra rītā, mēs, 5 Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēni  (Paula Terēze Reihlere, Alvīne Ivanova, Bruno Eduards Krēsliņš, Kristiāns Dzerkaļs, Georgs Gibala)  kopā ar skolotāju Ilzi Kalvi, spītējot lielajam aukstumam (termometra stabiņš rādīja - 270 C),  devāmies uz Jelgavas novada Valgundi, kur piedalījāmies  Ziemassvētku kauju simtgadei veltītā skolēnu erudītu konkursā „Latviešu strēlnieka stāsts”.   Konkursā  apliecinājām savas zināšanas, atjautību un erudīciju par Ziemassvētku kaujām, bija labi jāpārzin kauju plāns, norise, bataljonu nosaukumi, spilgtākās personības, kino un literāro darbu fragmenti par šo tēmu, kā arī jāatpazīst pieminekļi un piemiņas zīmes kauju teritorijā.
    Konkursā piedalījās 14 pamatskolu un vidusskolu komandas no visiem Latvijas novadiem. Visvairāk pārstāvēts, protams, bija Jelgavas novads, šī novada skolēni arī plūca laurus viktorīnā.
Katra komanda bija sagatavojusi priekšnesumu, kurā dziedāja kādu no strēlnieku dziesmām. Mūsu puišu dziedātā dziesma ‘’Es izjāju prūšu zemi’’ izpelnījās pārējo dalībnieku ovācijas un specbalvu par labāko dziedājumu.
    Pēc konkursa devāmies uz Ziemassvētku kauju muzeju ‘’Mangaļi’’, kur apskatījām muzeja ekspozīciju, Nacionālo Bruņoto spēku bruņojuma un tehnikas izstādi un vērojām Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukciju. Muzejā arī norisinājās konkursa apbalvošana. Diemžēl mēs pjedestālu nesasniedzām un ierindojāmies 4.vietā, bet vieta un diplomi nav pats svarīgākais. Šoreiz svarīgāka ir iegūtā pieredze, pozitīvās emocijas un jaunas zināšanas.
Vēlamies teikt lielu paldies mūsu skolai par iespēju piedalīties un pierādīt savus spēkus šajā konkursā, kā arī liels paldies vēstures skolotājai Ilzei Kalvei par to, ka sagatavoja mūs un par uzmundrinājumu un optimistisko garu!

Alvīne Ivanova (10.kl.)

  • foto001
  • foto002
  • foto003
  • foto004
  • foto005