lacplesa diena2016Par 11. novembri ģimnāzijā būtu grūti apgalvot, ka piektdiena ritēja savu ierasto gaitu. Pēc dažām kārtējām stundām visus ģimnāzistus vienoja kopīgs tests “Mana Latvija…”. Divdesmit deviņu jautājumu vidū arī tādi, kur katram iespējams ielikt savu personisko attieksmi, piemēram, “Kāds ir Tavs vēlējums Latvijai dzimšanas dienā?” vai arī “Nosauc 3 lietas, kas raksturīgas tikai “Tavai” Latvijai!”  Tas  labi, jo ne jau skaitļu, faktu un uzvārdu pārzināšana izsaka to, cik dziļi katra sirdī iesakņojusi zeme, kurā visi dzīvojam.

Tad dodamies uz zāli, kur mūs gaida tikšanās, šoreiz ar TV 3 ziņu moderatori Kristīni Anži un viņas dēlu abitūrijas klases audzēkni Rūdolfu Anži. Ko nozīmē strādāt televīzijā – tas mūsdienās ne vienas vien meitenes sapnis (vienmēr glīti sapucējusies un katru vakaru uz tevi raugās simt piecdesmit tūkstoši skatītāju). Tomēr Kristīne apgalvo - ātri sapratusi, ka tā nebūs nekāda pagorīšanās kameras priekšā, bet smags un atbildīgas darbs. Atbildot uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem, viešņa citu pēc cita atklāj mazos noslēpumus par dzīvi zilo ekrānu otrā pusē.
Rūdolfs šobrīd vēl mācās vidusskolas pēdējā klasē. Viņa aizraušanās un vaļasprieks jau kopš bērnības – filmu veidošana. Par savu pirmo nopietno soli kino režijā Rūdolfs uzskata 12 minūšu garo melnbaltā tehnikā veidoto filmu “Mana zeme deg”. Tā - viņa skolēnu zinātniski pētnieciskā darba praktiskā daļa. Tēmas izvēli ierosinājuši ļoti personiski ar dzimtas vēsturi saistīti notikumi. Viņš pats šajā filmā gan scenārists, gan režisors, gan aktieris, gan arī montāžas režisors. Negarā filma šogad tika nominēta nacionālā kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Ļabākā debijas filma”. Rūdolfs mums visiem radīja iespēju šo filmu kopīgi arī noskatīties. Tas bija ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem izspēlēts nacionāli romantisks stāsts par kāda latviešu zēna likteni Otrajā pasaules karā. Redzētais atstāja tik spilgtu iespaidu, ka par nenopietnākām lietām vairs runāties nemaz negribējās. Savu profesionālo karjeru Rūdolfs grib saistīt ar kinomākslu. Lai viņam izdodas!
11. un 12. kl. skolēniem šai dienā bija vēl viena tikšanās kopā ar 1. vidusskolas vecāko klašu skolēniem. Un tā bija ar G. Sīmani, 25. Zemessardzes bataljona rotas komandieri. Lekcijas saturs vēstīja par Latvijas armiju no tās pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, ieskaitot arī ārzemju misijas. Galvenā doma, kas vijās cauri visam vēstījumam, saistījās ar to, kā mainās karavīru attieksme pret savu valsti, pienākumu un atbildību, esot misijās. Galvenie atslēgas vārdi: gods, pienākums, patriotisms. Komandiera teiktais daudziem lika aizdomāties par to, kam ikdienā īpašu uzmanību nepievēršam.
Pēc pusdienām – “Milžu cīņas” sporta hallē. Šoreiz uzmanības centrā tautasbumba un rokasbumba – spēles, pēc kuru rezultātiem tad arī tiks noteikta veiklākā un spēcīgākā klases komanda. Nu ko – lai uzvar stiprākie!
Vakarā pulcējamies pie ģimāzijas, lai kopīgi kā kolektīvs pievienotos tradicionālajam  Lāčplēša dienas lāpu gājienam un dotos uz Brīvības pieminekli. Šogad neparasti daudz dalībnieku šai pasākumā. Raugoties no namu augšējo stāvu balkoniem, varēja likties, ka pa Kalpaka ielu nebeidzama plūst milzu gaismas upe. Svētku uzrunas, zemessargu klātbūtne, goda zalves, dzejas rindas un folkloras kopas uzstāšanās vakara baltajā klusumā radīja patiesi svinīgu noskaņu un ļāva ikvienam sajust sevi par daļu no Latvijas.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://gulbgymn.edu.lv/images/galleries/lacplesa_diena2016